خودسوزی دلخراش یک معلم و مدیر دبیرستان در اصفهان

یک مدیر دبیرستان در مقابل دادگستری اصفهان خودسوزی کرد

امین کیانپور مدیر دبیرستان نجفی اصفهان در اعتراض به حکم قاضی دادگستری اصفهان در مورد منزلش خودسوزی کرد.

خبرگزاری حکومتی ایسنا ۹تیرماه در این مورد نوشت: این معلم ریاضی که مدیر یکی از دبیرستان‌های اصفهان هم بود، روز یکشنبه ۶ تیرماه درست جلوی ساختمان دادگستری کل استان اصفهان در خیابان نیکبخت دست به خودسوزی زد. او ظرف بنزینی را روی سر خود خالی کرد. تلاش رهگذران برای خاموش کردن آتش او به جایی نرسید. او در حالی که تمام پیکرش آتش گرفته بود در مقابل دیدگان بهت زده مردم سوخت.

یکی از معلمان همکار او گفت: روز قبل از حادثه همکارم به نمازخانه دادگستری رفته و به قاضی گفته بود که اگر این خانه را از من بگیرید، خود را جلوی دادگاه به آتش می‌کشم. اما مقامات قضایی حکومت به حرف او توجه نکردند.

خودسوزی در اعتراض به مصادره خانه‌ ای که بعد از ۲۵ سال کار خریده بود

گفته می‌شود که این معلم اهل خوزستان بوده و در اصفهان به عنوان  معلم ریاضی و دبیر دبیرستان مشغول به کار بود. گفته می‌شود او از جمله معلمانی بود که درجریان دزدی‌های کلان حکومتی که پول‌های مردم را به جیب زدند، از غارت شدگان یکی از این مؤسسات بود. به همین دلیل بیدادگاه اصفهان حکم خلع ید و تخلیه‌ی خانه ای را که خریده بود صادر کرد. به گفته همکاران این معلم، او پس از ۲۵ سال اشتغال در آموزش و پرورش این خانه را خریده بود.

خودسوزی این معلم زحمت‌کش که یک برگ رسوا کننده برای حاکمیت ایران است، انعکاس وسیعی در اصفهان و نیز در میان کاربران فضای مجازی داشته است.

در حالی که معلمان به عنوان الگوهای اجتماعی یک جامعه باید چنان مورد تکریم و احترام باشند که منبع الگوگیری دانش آموزان باشند، اما در حاکمیت ولایت فقیه معلم درگیر نیازهای اولیه خود است. خودسوزی این معلم اصفهانی نمونه‌یی دردناک از وضعیت اسف‌بار معلمان و آموزگاران است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)