بر اساس خبرهای رسیده، احتمال حمله به بند زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر کرج مشابه آنچه در سال ۹۶ رخ داد، وجود دارد.

یک منبع موثق که نخواست نامش فاش شود، به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام خبر داد که مسئولان زندان رجایی شهر در تدارک حمله و بازرسی بند زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر کرج هستند.

براساس این خبر گارد زندان در تدارک حمله به بند ۴ سالن ده که زندانیان سیاسی در آن محبوس هستند، می‌باشد.

این گزارش حاکیست که این یورش توسط مسئولان زندان رجایی شهر طراحی شده و مشابه حمله ای است که در سال ۹۶ به زندانیان رجایی شهر شد.

هم اکنون حدود ۳۰ تن از زندانیان سیاسی و عقیدتی در بند ۴ سالن ۱۰ این زندان محبوس هستند. شماری از این زندانیان سیاسی از جمله سعید ماسوری، محمدعلی منصوری، حسن صادقی، ابوالقاسم فولادوند و … از قدیمی ترین زندانیان سیاسی محبوس در ایران می باشند. اخیرا نیز زندانی سیاسی سهیل عربی از زندان تهران بزرگ به این زندان منتقل شده است.

لازم به یادآوری است در تاریخ ۸ مرداد ۹۶ پس از یورش گارد زندان به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر و انتقال زندانیان همراه با ضرب و شتم و بدون وسایلشان به بند فوق امنیتی در سالن ۱۰ این زندان، زندانیان به مدت ۴۰ روز دست به اعتصاب غذا زدند. این اعتصاب نهایتا با درخواست خانواده‌ها، همبندیان، فعالان سیاسی و نهادهای بین المللی پایان یافت.

در این حمله علاوه بر ضبط و تخریب وسایل زندانیان و ضرب و شتم ایشان، آنها به اتاقهایی منتقل شدند که پنجره‌های آن با ورقه‌های فلزی پوشانده شده و از دسترسی به آب آشامیدنی سالم، غذا و تخت کافی محروم بودند و به آنها اجازه ملاقات حضوری با خانواده ودسترسی به تلفن که در دسترس زندانیان سایر بخش‌هاست داده نمی‌شد. به گفته عفو بین‌الملل، ده‌ها دوربین امنیتی و دستگاه‌های شنود هم در سراسر این بند و حتی در توالت‌ها و حمام‌ها نصب شده بود که “مصداق نقض جدی حق حریم خصوصی است.”

کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام نسبت به حفظ جان و سلامتی زندانیان سیاسی هشدار داده و مسئولیت جان و حفظ دارائیهای ناچیز زندانیان که تماما با پول خود و خانواده هایشان تهیه شده هشدار میدهد و هر اتفاقی را متوجه مسئولان این زندان و قضائیه نظام ولایت فقیه می داند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)