“همه کارگران تمام قد در کنار وکیل خود ایستاده‌اند”

▪️در میان هیاهوی اخبار انتخابات ۱۴۰۰، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه پس از خلع ید، همچنان درگیر حواشی ریز و درشتی بوده و کارگران آن در بلاتکلیفی وضعیت فعالیت کارخانه به سر می‌برند. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کارگران در وضعیت کنونی، بحث ارتقا سطح کشت نیشکر در سال زراعی پیش رو بوده که موانع زیادی در برابر آن ایجاد شده است. یکی از اصلی‌ترین موانع در این بین، مسئله کاهش حق آبه نیشکر در هفت‌تپه است.

▪️به گفته یکی از کارگران بخش نیشکر هفت‌تپه، برای کشت مطلوب این محصول، باید دست کم ۳۰ متر آب وارد کانال کارخانه شود که درحال حاضر، تنها ۱۰ متر آب کشیده است.

▪️این کارگر هفت‌تپه در ادامه هم، عنوان کرد که از آن جا که آقایان اسدبیگی زمین‌های مختلف هفت تپه را به افراد مختلف اجاره داده بودند، بخشی از همین ۱۰ متر آب کانال نیز به برخی از این زمین‌ها اختصاص پیدا کرده و همه حجم آن، مختص به محصول استراتژیک نیشکر نیست.

▪️همچنین، یوسف بهمنی، فعال کارگری هفت‌تپه نیز با تائید این مسئله به امتداد گفت: متاسفانه حق آبه نیشکر را تا یک سوم کاهش داده‌اند و اگر ما بخواهیم که امسال به کشت خوبی از نیشکر دست پیدا کنیم، این کسری حق آبه باید جبران شده و هرچه سریع‌تر به روند کشت تزریق شود. اگر این مسئله صورت بگیرد، امسال می‌توانیم به تولید ۶۵ تا ۷۰هزارتن شکر دست پیدا کنیم.

▪️وی در ادامه با اشاره به حضور نیروهای یگان ویژه در شرکت هفت‌تپه، تصریح کرد: از شب گذشته، کارگران مرتبا تماس گرفته و عنوان کردند که گارد ویژه در شرکت مستقر شده است. ظاهرا این استقرار چندان موقتی هم نبوده و نیروهای یگان ویژه در بخش امور ورزشی شرکت با انواع وسایل رفاهی مختلف اسکان پیدا کرده‌اند.

▪️بهمنی، عنوان داشت: اگر این حضور برای این صورت گرفته که از اموال شرکت حفاظت شود، خب دست آقایان درد نکند ولی اگر بنا دارند که فضای هفت‌تپه را کماکان، امنیتی جلوه بدهند ما به شدت با چنین مسئله‌ای مخالف هستیم. البته که اگر هم قصد بر حراست از اموال شرکت بوده، می‌توانستند با حضور نیروی انتظامی این مسئله را مدیریت کنند، نه با نیروی یگان ویژه.

▪️این فعال کارگری، ادامه داد: آقایان با جدیدترین خودروها ضد شورش و یگان ویژه در شرکت مستقر شده‌اند و ما بسیاری از ادوات لجستیکی و امکانات عجیب و غریب را برای اولین بار می‌بینیم!

▪️آقایان نماینده مجلس و امام جمعه که در هفت‌تپه عکس یادگاری می‌گرفتند، کارگران را رها نکنند

▪️بهمنی، همچنین با گلایه از برخی مسئولین نیز یادآور شد: آن دسته از آقایان مسئولی که پیش از خلع ید به هفت‌تپه آمدند، نباید الان و در این شرایط شرکت و کارگران آن را به حال خود رها کنند. این نباشد که امام جمعه و نمایندگان مجلس و فرضا بسیج دانشجویی که برای گرفتن عکس یادگاری به هفت‌تپه آمده بودند، امروز بگویند که عکس و فیلم‌های‌مان را گرفتیم و خدانگهدار!

▪️همه کارگران تمام قد در کنار وکیل خود ایستاده‌اند

▪️وی در ادامه، اشاره‌ای نیز به حمایت کارگران از وکیل نیروهای هفت‌تپه داشت و خاطرنشان کرد: خانم زیلابی در سخت‌ترین شرایط کنار کارگران بوده و بر گردن ما حق زیادی دارد. به قول اسماعیل بخشی، هرجا که نیاز داشتیم، این بانوی ایرانی حضور داشت و حال اینکه برخی آقایان بخواهند سروقت وکیل کارگران رفته و با او تسویه حساب کنند، اصلا اقدام درستی نیست.

▪️بهمنی در پایان نیز، تاکید داشت: ما کارگران هفت‌تپه، همانگونه خانم زیلابی از ما حمایت کرد، تمام قد در کنار ایشان ایستاده‌ایم. اگر روزی بدانیم که کوچکترین دردسری برای ایشان درست می‌کنند، همه کارگران تمام قد در خط مقدم حمایت از وکیل خود خواهند ایستاد.

@ordoyekar

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)