شورای نگهبان نهاد اجرایی انقباض،انسداد و استبداد!

(ولی فقیه سوم ؛ خطری  که در کمین است!)شماره نهم

تشکیل شورای نگهبان فقط پیشنهاد است و قطعیت ندارد. این پیشنهاد برای حفظ قانون اساسی از آسیب های احتمالی در متن قانون اساسی گنجانده شده است.

[دکتر یدالله سحابی،وزیر مشاور در طرح های انقلاب،روزنامه انقلاب اسلامی.۲۹خرداد۱۳۵۸.ش۱]

______________________________________________

 ** توضیح **

آنچه انقلاب مردم ایران را سریع به انحراف و دیکتاتوری و استبداد برد تصویب اصل ولایت فقیه است. و شورای نگهبان نهاد اجرایی آن است.

شورای نگهبان برای آن تصوبب شد تا قانون اساسی جمهوری اسلامی به سرنوشت قانون اساسی مشروطیت گرفتار نشود. ولی با اختیاراتی که به آن داده شده و از جمله تفسیر قانون اساسی، از آن سوی لب بام سقوط کرد و رسما استبداد و دیکتاتوری فردی بنام اسلام و امامت و ولایت قانونی شد.

اکنون که علی خامنه ای در کهولت سن قرار دارد، پیشگیری برای عدم جانشینی «ولی فقیه سوم» لازم، ضروری و فوری است.

متاسفانه بیشتر مخالفان، منتقدین و اپوزیسیون دغدغه شان در نوشته ها و گفت و گوها و مصاحبه ها مساله ولایت فقیه و (ولی فقیه سوم)-که هر آن ممکن است در حاشیه بُحران کرونا به مردم قالب و غالب شود- نیست، و سکوت کرده اند.

همانطور که در مناظره ی تلویریونی ام در برنامه ی «دیالوگ»گفته ام، باید در ابتدای هر مصاجبه و گفت و گویی گریز به کربلا  زد و ربط موضوع را به اصل ولایت فقیه -که ریشه ی همه مصائب و به انحراف رفتن انقلاب است- را  آشکار کرد. به خصوص در حال حاضر که هرلحظه احتمال جانشینی خامنه ای هست!

الان همه ی امور در اختیار و به فرمان علی خامنه ای است و کشور هنگ کرده است.

آنچه در چند شماره گذشته و شماره های آینده می خوانید قصه ی حکومت ولایت فقیه در سرزمین ایران است که با وجود محدودیت های فراوان و آزارهای شنودی،منتشر شده و انشاالله خواهد شد.

متاسفاته علی رغم حسنات بی شمار، فضای مجازی( و برای برخی بواسطه ی رانت رسانه ای) پایگاهی برای شخصیت سازی های کاذب شده و عموما افراد و گروه ها بدنبال «پادو»، «سمپات» و «مریدِ» هُورا کش هستند، و هدف کسب لایک و فالور بیشتر. لذا با روی آوردن به جنبه های پوپولیستی، سطح مطالب و سخنان را به سمت تغذیه ی فست فودی برده اند!! و علاوه براین، سیاهی لشگر «بسیجی های  گُمنام» نظام ولایت فقیه با ماموریت های مختلف در محوریت های متفاوت – هم در داخل و هم خارج از ایران- و از جمله، برای برخی سیاهی لشگری از  لایک و… فراهم کرده و برای برخی هم با فحش و ناسزا(تبلیغ معکوس) هندوانه زیر بغل آنان گذاشته و امر را بر طرف مُشتبه کرده که الآن ملت ایران نگاهشان به وی بوده و فرش قرمز انداخته اند تا اجلاس جلوس فرمایتد!!

همین طیف و افراد، ابن الوقت چند صباحی دیگر وقتی خامنه ای فوت کرد شروع می کنند به گفتن «انا رجل» و با انتقادهای شاذ و شدید از وی، «هل من مبارز» می طلبدند!! در حالی که هرچه باید انجام شود الان وقتش است،تا«ولی فقیه سوم» بر مردم سوار و تحمیل نشود…

فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَار.

نه به ولی فقیه سوم!

علاج واقعه قبل از وقوع؛ پیشگیری بهترین درمان؛ ولی فقیه سوم، اتفاقی که نباید حادث شود!

این مجموعه،داستان حکومت ولایت فقیه در سرزمین ایران است و همچنان ادامه دارد

۲۸ فروردین ۱۴۰۰

محمد شوری(نویسنده وروزنامه نگار)

t.me/shourimohammad

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)