جنایت نابخشودنی کشت و کشتار بیش از ۶ میلیون یهودی توسط هیتلر رهبر حزب نازیسم نه تنها فراموش نشده است بلکه یهودیان در سراسر جهان و علی الخصوص در کشور اسرائیل یاد جانباختگان هولوکاست “یوم هاشوا” (יום השואה) در روز ۲۷ نیسان (آوریل یا می) را هر سال زنده نگاه می‌دارند. زنده نگهداشتن یاد جانباختگان هولوکاست تنها از بعد تاریخی بررسی نمی‌شود بلکه دستاوردهای جدید و تغییرات سیاسی در برخورد با یهودیان و یهودی ستیزی در جهان مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌گیرد، البته این کار گسترده و وسیع تنها توسط اسرائیل انجام نمی‌گیرد بلکه دیگر کشورهای جهان که اقلیت یهودیان در آن ساکن هستند نقش عمده و موثری نیز را ایفا می‌کنند. به عنوان نمونه برای اولین بار کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مثل بحرین و امارات یادبود جانباختگان هولوکاست را در کشورهای به طور رسمی گرامی داشتند. واز لحاظ امنیتی و برخورد با یهودی ستیزی سیاستهای جدیدی را اتخاذ نموده‌اند.

جمهوری اسلامی علاوه بر انکار واقعه هولناک هولوکاست همیشه در ادبیات خود از واژگان محو اسرائیل از کره خاکی، یاد می‌کند که در واقع این کینه ورزی و دشمنی صریح این جمهوری که برگرفته از ایدئولوژیک تروریسم جهانی است و اندیشه‌ی جز ترور و خرابکاری در دیگر کشور ندارد و به صراحت می‌توان گفت که این جمهوری تروریستی نه تنها هیچ گونه تشابهی به یک کشور مدرن و قانونمند ندارد بلکه به عنوان جایگاه امن برای تروریست‌های جهانی است تا بتوان از آنجا اندیشه پلید و تروریستی خود را در دیگر کشورها به انجام رساند. دستگیری دیپلمات جمهوری اسلامی است الله اسدی در آلمان که قصد بمب گذاری در یک از گردهمایی سازمان مجاهدین در یک کشورهای اروپایی را داشت دلیل محکمی است بر تروریستی بودن این جمهوری.

چگونه میتوان چنین جمهوری را که عملیات تروریستی در دیگر کشورها و حمایت از تروریست‌های را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد و برای تقویت چنین اعمال خرابکارانه بودجه چندین میلیارد دلاری تعیین می‌کند را به عنوان یک طرف مورد اعتماد و پایبند به قوانین بین المللی در معاهده برجام به شمار آورد؟ از انفجار بوئنوس آیرس آرژانتین تا انفجار اخیر در کنار سفارت اسرائیل در دهلی نو مستقیما توسط عوامل ا جمهوری اسلامی آیا پرده از نقشه پلید تروریستی این جمهوری را برای چپ گراها اروپایی و آمریکایی به اندازه کافی آشکار نکرده است؟ علاوه بر این بر اساس ارزیابی اخیر سرویس‌های امنیتی اسرائیل، جمهوری تروریستی اسلامی درصدد هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی در کشورهای خلیج فارس است. که این خود نشان از تخطی بیش از حد جمهوری اسلامی در هتک حرمت قوانین و نوامیس بین المللی به شمار می‌رود. آیا سازمان ملل باز باید منتظر بماند تا این جمهوری بی قید و بند یک عملیات تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی انجام دهد آن وقت آن عمل را محکوم نماید؟

با اینکه حکومت بایدن تاکنون به توافقی کامل با ایران نرسیده است ولی از روند مذاکرات جاری مستقیم و غیر مستقیم بین آمریکا و جمهوری اسلامی می‌توان اینگونه برداشت کرد که حکومت بایدن تنها برای برگشت به برجام علاقمند است و نه چیز دیگر که این خود میتواند آینده صلح جهانی را به خطر بیاندازد.

بن لیوی

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)