سامر پناهجوی دوجنسگرای اردنی در کانادا با خطر مرگ روبه‌رو است. این مرد دوجنسگرا که بعد از ۱۳ سال زندگی در آمریکا از ترس جانش مجبور به پناه‌ بردن به کانادا شده بود حالا با خطر بازگردانده شدن به اردن روبه‌رو است. سامر بعد از حمله مسلحانه یک گروه نژادپرست به محل کار خود در کلیولند اوهایو، در بهار سال ۲۰۱۹ به کانادا پناه می‌برد. او به امید رسیدن به مکانی امن‌تر برای زندگی به کانادا سفر کرد بی‌خبر از اینکه آنچه در انتظار اوست فرسخ‌ها با امنیت فاصله دارد.

رد درخواست پناهجویی سامر در کانادا مربوط به سابقه کیفری او در آمریکا می‌شود. سامر ۱۸ ساله به عنوان راننده ماشینی که دچار سانحه رانندگی شده و منجر به مرگ دوست صمیمی‌ او شد، ۲ سال از عمر خود را در زندان سپری کرد. سامر بی‌اطلاع از اینکه به خاطر این سابقه کیفری قادر به درخواست پناهندگی در کانادا نخواهد بود بعد از رد درخواست خود اعلام کرد می‌خواهد به آمریکا بازگردانده شود، اما دولت آمریکا حاضر به پذیرش او نشده است.

ایان حایادی (Iyan Hayadi) از سازمان AGIR Montreal،‌ یکی از سازمان‌های مدافع حقوق مهاجرین ال‌جی‌بی‌تی+ در مونترال کانادا گفته: «آنها علناً‌ او را برای مرگ به اردن باز می‌گردانند. شاید روابط افراد همجنس در اردن خلاف قانون نباشد اما حقیقت چیزی غیر از این است». سامر در گذشته از سوی خانواده‌ خود تهدید به مرگ شده و می‌گوید در وضعیتی که خانواده‌اش حتی از ساعت بازگردانده شدن او باخبر هستند از این اتفاق به شدت وحشت دارد.
منبع : pinknews

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)