زندانی سیاسی مجید خادمی؛ یک سال حبس در بلاتکلیفی و بایکوت خبری در زندان بهبهان

 

زندانی سیاسی مجید خادمی یک سال بعد از بازداشت در زندان بهبهان در بلاتکلیفی و بایکوت خبری بدلیل تهدیدات زیاد از جانب اداره اطلاعات بسر می برد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانی سیاسی مجید خادمی در دیماه ۹۸ در بهبهان در اعتراض به گرانی و وضعیت نابسامان زندگی بازداشت شد.

مجید خادمی ۲۹ ساله، اهل شهرستان بهبهان – روستای تیله کوهی، با مدرک کارشناسی ترم آخر،پس از یکسال که از دستگیری اش می گذرد، همچنان بلاتکلیف در بند پاک زندان بهبهان نگه داشته شده است.

وی مدت ۲ ماه زیر فشار و بازجویی و شکنجه های مختلف توسط سپاه پاسداران و شکنجه گران و بازجویان اطلاعاتی قرار داشت.

مجید خادمی به اتهامات واهی همچون «اقدام علیه امنیت ملی» ، «تخریب اموال عمومی»، «تخریب بانک ها و آتش زدن اماکن عمومی و دولتی»، «توهین به خامنه‌ای» و «برقراری ارتباط با سازمان مجاهدین و گروههای معاند» دستگیر و بازجویی شده است.

به وکیل این زندانی سیاسی اجازه دسترسی و خواندن پرونده اش داده نمی شود. مگر بخش هایی را که اداره اطلاعات مجاز بشمارد.

خبرهای دریافتی از منابع مطلع حاکی است که قاضی پرونده به مجید خادمی گفته است: «‌اعدامت میکنم و اشد مجازات را برایت می دهم».

اداره اطلاعات بهبهان و سپاه پاسداران، خانواده این زندانی را تحت اذیت و آزار قرار داده و آنها را تهدید کرده اند که حق رسانه‌ای کردن خبرهای فرزندتان را ندارید و هیچ خبری نباید از وی در شبکه های اجتماعی درج شود. این خانواده تهدید شده اند که نباید با هیچ رسانه‌ای مصاحبه کنند.

طی یکسالی که از دستگیری این جوان ۲۹ ساله می گذرد، حتی اجازه بیرون آمدن او تا تعیین تکلیف پرونده‌اش، به قید وثیقه را هم نداده اند.

به خانواده مجید گفته اند:‌« برای وی حتی سند نگذارید او با قید ضمانت هم نمیتواند از زندان بیرون بیاید».

این زندانی از دسترسی های مجاز برای تماس با خانواده اش نیز محروم است، چرا که حفاظت اطلاعات زندان تاکید و سفارش کرده است که «‌نگذارید مجید زیاد زنگ بزند که دسترسی به هیچ چیزی نداشته باشد».

زندانی سیاسی مجید خادمی در معرض خطراعدام قرار دارد و جان او در خطر است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)