رد صلاحیت  نامزدها تا اعلام قطعی نتایج آرا امکان پذیر است

مرکز دموکراسی برای ایران: سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده است ،نامزد‌هایی که پیش از اعلام نتایج شماش آراء، خود را پیروز انتخابات معرفی کنند٬ مرتکب تخلف شده‌اند و رد صلاحیت خواهند شد.

وی همچنین افزوده است: «شورای نگهبان در قبال طرح برخی مطالب از سوی نامزد‌ها که مخالف منافع یا امنیت ملی است، سکوت نکرده و تذکرات لازم را داده است.»

عباسعلی کدخدایی در عین حال هشدار داده است: «اگر این موضوع ادامه یابد، فرد متخلف به قوه قضائیه معرفی می‌شود و بررسی‌ این موضوع در صلاحیت آنهاست.»

کدخدایی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص حضور ناظران بین‌المللی در انتخابات گفته است: «مردم این را دور از شأن و جایگاه خود می‌دانند که کسان دیگری بر انتخابات آنها نظارت داشته باشند.»

وی ادعا کرده که «انتخابات ایران یکی از انتخابات آزاد و سالم‌ترین انتخابات است که همیشه اسناد و مدارک آن در اختیار رسانه‌ها و مردم خوب ما قرار گرفته است.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com