رمزعبور کلید دسترسی به حساب‌های آنلاین و اطلاعات مهم‌مان است. اما رمزعبور به شکل رایجی که اکنون استفاده می‌کنیم، آسیب پذیر است. آسیب‌پذیر از این جهت که قابل سرقت و حدس زدن می‌باشد. هر چه تکنولوژی توسعه پیدا کند، احتمال حدس زدن رمزعبورهای با ظاهر پیچیده و طولانی هم بیشتر می‌شوند. بنابراین برای حفظ اطلاعات مهم و شخصی‌مان و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، باید از راه‌های دیگری استفاده کنیم. یکی از این راه‌ها ویژگی احراز هویت دو عامله یا به اختصار ۲FAست. اینفوگرافیک امنیت اینترنت این هفته کنش‌تک به موضوع مهم احراز هویت دو عامله اختصاص دارد.

با استفاده از ۲FA برای دسترسی به حساب‌های آنلاین یا کنترل پنل مورد نظرمان، علاوه بر رمزعبور نیاز به کد دیگری داریم. این کد می‌تواند بصورت پیام کوتاه -SMS- به شماره موبایل ارسال شود و یا از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند Google Authenticator آن را دریافت کنیم.

در صورت موجود بودن احراز هویت دو عامله با اپلیکیشن، حتما و حتما از این گزینه به جای دریافت کد دوم با SMS استفاده کنید. کدی که از طریق SMS دریافت می‌کنید، می‌تواند توسط دیگران نیز قابل دسترسی باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله «کدام امن‌تر است: احراز هویت دو مرحله‌ای با اپلیکیشن یا SMS ؟» را مطالعه کنید.

برای مشاهده اینفوگرافیک با کیفیت مطلوب روی آن کلیک کنید:

اینفوگرافیک احراز هویت دو عامله

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)