اجرای حکم ظالمانه ۷۴ ضربه شلاق برای داوود رفیعی فعال کارگری در دادسرای اوین

اجرای حکم ظالمانه ۷۴ ضربه شلاق برای داوود رفیعی فعال کارگری در دادسرای اوین

حکم ظالمانه ۷۴ ضربه شلاق برای داوود رفیعی فعال کارگری در دادسرای اوین به اجرا درامد.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، حکم ظالمانه ۷۴ ضربه شلاق برای داوود رفیعی فعال کارگری روز پنجشنبه ۶آذر ۹۹، در حالیکه تایید این حکم اعلام نشده بود، به اجرا درآمد.

اجرای این حکم پس از آن صورت گرفت که آقای رفیعی جهت پیگیری پرونده به دادسرای اوین مراجعه کرد. حکم در حالی اجرا شد که او از تایید محکومیت خود هیچ اطلاعی نداشت.

در گزارشی در این خصوص آمده است: «وثیقه گذار آقای رفیعی مدتی تحت فشار قرار داشت و زمانیکه آقای رفیعی جهت پیگیری پرونده به دادسرای اوین مراجعه کرده بود با اجرای حکم خود مواجه شد».

اجرای این حکم ضالمانه همچنین در حالی بود که علی ربیعی وزیر پیشین کار درنامه ای به تاریخ ۱۸فروردین ۹۸ خطاب به شعبه ۳۹ دادگاه تجدید نظر استان تهران اعلام کرده بود که نسبت به متهم پرونده هیچگونه ادعایی ندارد و از دادگاه تقاضای صدور قرار قانونی کرده بود.

نامه علی ربیعی درمورد داوود رفیعی فعال کارگری
نامه علی ربیعی به شعبه ۳۹دادگاه تجدید نظر

داوود رفیعی در جریان اعتراضات سال ۹۱ کارگران پارس خودرو همراه با شمار دیگری از کارگران این شرکت اخراج شد. در تاریخ ۱۸آبان۹۵، زمانیکه آقای رفیعی همراه دو نفر دیگر از کارگران جهت مذاکره و پیگیری وضعیت خود به محل این کارخانه مراجعه کرده بود، بازداشت و بعد از مدتی آزاد شد.

این فعال کارگری در سال ۹۶ طی روزهای متمادی با پلاکاردهایی که در دست داشت و روی آن شعارهایی علیه ربیعی وزیر پیشین کار نوشته بود، در مقابل این وزارتخانه تحصن کرده و بارها مورد برخورد از جانب یکان انتظامی مستقر در وزارتخانه واقع شده بود.

داوود رفیعی فعال کارگری
داوود رفیعی در حین تحصن

استمرار تحصن آقای داوودی درحالی بود که وزارت کار به او پیشنهاد پرداخت ۲۰۰میلیون تومان در مقابل دست کشیدن از تحصن را داده بود اما این فعال کارگری بر حق مسلم خود تاکید کرده و گفته بود خواستار حقوق خود به ازای اخراج در فاصله سالهای ۹۱ تا ۹۷ مطابق نظر کارشناسان رسمی است.

داوود رفیعی فعال کارگری در حال تحصن
داوود رفیعی فعال کارگری در حال تحصن

داوود رفیعی نهایتا در سال ۹۷ با شکایت وزارت کار بازداشت و مدتی با وثیقه بصورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

حکم ۷۴ضربه شلاق برای این فعال کارگری کاملا غیر قانونی، بدون تایید دادگاه تجدید نظر و برغم پس گرفتن شکایت توسط شاکی صورت گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)