به دلیل بی توجهی مسئولین دولتی جمهوری اسلامی به داشته های تاریخی، فرهنگی و طبیعی ایران، کشورهای همسایه و به خصوص حاشیه ی خلیج فارس مرتب برای تصاحب غیر قانونی این داشته ها اقدام می کنند.

 آخرین خبر این که مسئولان ورزش امارات هم تحت تاثیر توهم مقام های کشورهای حاشیه خلیج فارس ، اینبار لیگ فوتبال حرفه ای خود را به نام تحریف شده خلیج.ع.ر.ب.ی تغییر دادند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، کمیته برگزاری لیگ فوتبال امارات روز یکشنبه اعلام کرد که این تغییر نام از فصل آینده این بازی ها اجرا خواهد شد.

محمد ثانی الرمیثی، رئیس کمیته فوتبال حرفه ای امارات اعلام کرد که خلیج ( فارس) منبع خیر و برکت برای اماراتی ها بوده و نامگذاری لیگ فوتبال نشانگر احترام به این شریان اصیل است.

بازی های لیگ حرفه ای امارات شامل لیگ برتر ، سوپر جام و جام حذفی است.

ادعاهای واهی مقام های کشورهای حاشیه خلیج فارس در این باره در شرایطی مطرح می شود که نام خلیج فارس در قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نیز به عنوان یک نام صحیح برای آب‌های منطقه‌ای میان ایران و شبه‌جزیره عرب، به رسمیت شناخته شده است.

همچنین سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۴ دستورالعملی ویرایشی را به عنوان یادآوری صادر کرده که طی آن استفاده از نام صحیح خلیج فارس، الزامی شده است.

در این دستورالعمل ویرایشی که در تاریخ ۱۸ اوت سال ۱۹۹۴ میلادی صادر شده است، آمده: توجه کارکنان بار دیگر به دستورالعمل ویرایشی

 در خصوص استفاده از نام خلیج فارس جلب می‌شود. هدف از این الحاقیه این است تا نسبت به استفاده دقیق از این عبارت در مستندات، انتشارات و بیانیه‌های آماده شده از سوی دبیرخانه، دقت مبذول گردد

این عبارت در دستورالعمل مزبور بیشتر جلب توجه می‌کند: عبارت کامل خلیج فارس در تمام موارد باید به جای عبارت کوتاه‌تر خلیج مورد استفاده قرار گیرد. حتی در صورت تکرار عبارت نیز باید عبارت کامل درج شود

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com