«هنر سبزها» نام پروژه ای علمی پژوهشی است که با هدف حفظ میراث هنری خلق شده در جنبش سبز و فراهم آوردن بستری مناسب برای مطالعه ی این آثار، در جریان است و حالا زاویه ی دید متفاوتی را ازاین حرکت‌های اجتماعی و سیاسی تاریخ معاصر ایران در مقابل دید مخاطب قرار می دهد.
بسیاری از آثار تولید شده توسط هنرمندان حرفه‌ای ، آماتور و شهروند‌خبرنگاران در فضای اینترنت نشر یافته و این خطر وجود دارد که با گذشت زمان هریک از این آثار یکی پس از دیگری به دلایل مختلف از فضای مجازی حذف شود. از این رو، از سه سال پیش به این سو، امین انصاری، نویسنده و محققی که هم اکنون دانشجوی دکتری رشته ی هنرهای رسانه‌ای نوین در استرالیاست، با هدف خلق مرجعی قابل استناد برای علاقه مندان مباحث نظری، بخشی از این آثار را دریک پایگاه اینترنتی گرد هم آورده است. وی تلاش دارد با انجام مصاحبه هایی هدفمند با برخی خالقان این آثار و کارشناسان این حوزه، و همچنین فراهم کردن منابع مطالعاتی مرتبط، زمینه را برای انجام مطالعات سازمان یافته در آینده فراهم آورد.

 

سایت و مجموعه آثار گردآوری شده را در این آدرس بیابید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com