رنج و درد و افزایش فشار بر سهیل عربی بدلیل جراحت ناشی از ضرب و شتم در دوران بازداشت در زندان از جمله شکنجه هایی است که طی هفت سال بازداشت بر این زندانی سیاسی روا میشود.

یک منبع مطلع به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ۱۹مرداد۹۹ گفت: «سهیل عربی از درد شدید رنج می برد. او پیش از این در اثر ضرب و شتم ماموران زندان دچار ترومای بلانت و عفونت شده است. این عفونت باعث ایجاد دردهای شدید در ناحیه شکم شده و این زندانی سیاسی به سختی تحرک دارد و با درد و فشار سرپا می‌ایستد».

سهیل عربی دو سال پیش باید مورد عمل جراحی قرار می‌گرفت، اما به دلیل کارشکنی مسئولان زندان از امکان عمل جراحی محروم شد.

حال که کرونا شایع شده است، این امر مزید برعلت شده و امکان رفتن به بیمارستان و عمل جراحی از وی گرفته شده است.

این منبع گفت: «سهیل به دلیل عمل روده قادر به خوردن آنتی بیوتیک نیست. همچنین قادر نیست که بخوبی غذا بخورد و به همین دلیل درد و فشار زیادی را در زندان تحمل میکند اما مسئولان زندان نه تنها هیچ کمکی برای بهبود این وضعیت نمیکنند بلکه او را از هر گونه رسیدگی پزشکی محروم کرده و به حال خود رها کرده اند».

این زندانی سیاسی نیاز به مرخصی استعلاجی و احیانا عمل جراحی دارد. اما پس از گذشت ۷ سال از بازداشت از مرخصی و درمان محروم است.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام از کمیسر عالی حقوق بشر در ملل متحد خانم میشل باشله و همچنین گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران آقای جاوید رحمان میخواهد که یک هیات حقیقت یاب برای بازدید و سرکشی بر وضعیت زندانهای ایران به این زندانها بفرستند و برای نجات جان زندانیان اقدام عاجل بعمل بیاورند؛

جان زندانیان در زندانهای ایران بشدت در خطر است؛ عده ای اعدام میشوند، عده ای دست به خودکشی می زنند و عده ای نیز به مرگ تدریجی محکوم شده اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)