مصاحبه آقای حسین جوادزاده از رادیوعصرجدید با علی صدارت – علل عدم ائتلاف اپوزیسیون

 

ائتلاف به معنای با هم الفت داشتن است. 

الفت، به معنای دوستی، همدلی، و… است.

وقتی، در پندار کسی، قدرت اصل باشد، الفت و دوستی و همدلی و..، معنا و مفهومی پیدا نمی‌کند.

اپوزیسیون، در صورت اصل دانستن و با اصیل دانستن قدرت (مانند پهلوی‌ها و رجوی‌ها و…)، هویت خود را در تضاد با فردی و یا افرادی و یا اندیشه‌ای می‌یابد. بدین معنی که با نبود آن فرد و یا افراد، آندسته از اپوزیسیون بی‌هویت خواهند شد، حذف شده، و از بین خواهند رفت. برای همین مجبور است تمام تلاش خود را برای رسیدن به قدرت، و در قدرت ماندن، و پیش‌برد منویات قدرت  (تعریفی که از مفهوم «سیاست» می‌فهمند) بکار بیاندازد. برای همین نمی‌تواند با کسی دوست و همدل بشود، و الفت و ائتلاف بکند. آقای خمینی هم گفت «..من با کسی عقد اخوت نبسته‌ام…» 

این دسته از اپوزیسیون، کردار، و گفتار، و نوشتار مبهم و گنگ و ناشفاف نداشته باشد. عده‌ای از آن‌ها، تمام تلاش خود را برای جاانداختن گفتمان تجزیه‌طلبی و جدایی‌طلبی بکار برد، و حالا که چند سالی است که مقاومت هموطنان، بخصوص همان هموطنانی که میخواهند از مام وطن جدایشان کنند را دیده‌اند، خود را با تزویر و نیرنگ، «فدرالیست» می‌خانند. در نتیجه، باز هم پشتیبانی مردمی خود را، حتی در میان «خلق» و یا «ملت» خود بیشتر از پیش از دست داده‌اند. با کمتر شدن پایگاه و جایگاه مردمی، خود را بیشتر ملزم می‌بینند که سر بر آستان قدرت بسایند، و در این گردونه معیوب، باز هم بیشتر مورد نفرت مردم قرار می‌گیرند. 

با کمتر و کمتر شدن پایگاه و جایگاه مردمی، این دسته از اپوزیسیون خود را بیشتر و بیشتر ناچار می‌بیند که به زور و قدرت و خشونت و… متمایل شود، و در نتیجه متشبث شدن به کلیشه‌هایی چون: «قدرت خوب» و یا «دیکتاتوری صالح» و یا «هدف، وسیله و روش را توجیه می‌کند» و یا «منافع مشترک» و یا… برایشان امری مستمر می‌گردد.

این دسته از اپوزیسیون، خود را ناتوان و ذلیل می‌داند، وگرنه با اعتماد به نفس فردی و با اعتماد به نفس ملی، لزومی نیست به قدرت‌ها مراجعه کند. نیز نمی‌فهمد که با مراجعه به قدرت‌ها، ناتوانی، به توانایی تبدیل نمی‌شود، بلکه به ناتوان‌تر شدن منجر خواهد گشت. 

برای استقرار، و استمرار، و پیشبرد مردمسالاری، ضروری است که برای اشاعه و پیشبرد فرهنگ مردمسالاری، تلاش نمود، و این تلاش باید توسط خود ما مردم انجام شود و نه توسط «اپوزیسیون» و «اشخاص شاخص» و… که پنداری قدرت‌مکان دارند. 

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

درس عبرت برای مراجعه کنندگان به قدرت.

آنها که خود را و هموطنان خود را ناتوان می‌بینند،

آنها که هیچگونه اعتماد به نفس فردی و اعتماد به نفس ملی ندارند،

بعد از انتشار مطلب ‘مصاحبه آقای حسین #جوادزاده از #رادیوعصرجدید با علی #صدارت – علل عدم ائتلاف اپوزیسیون’ با این لینک:

https://alisedarat.com/1399/04/07/6253/
و نیز این جلسه سوال و جواب:
https://chat.whatsapp.com/IT11IqMZ44v9L62gPRghhu
و…
https://t.me/sedaratMD/1060

https://t.me/sedaratMD/1062

دو مطلب را در فضای مجازی یافتم که در ذیل با شما به اشتراک میگذارم:

۱-

https://www.foreignlobby.com/…/another-iran-group-hires-re…/

The self-declared Iran Transition Council hired Ayal Frank‘s AF International on June 10 to help “arrange for meetings and activities with government and media toward Iran and the current and future governments of Iran.” The contract is only for $12,000 over six months, $3,000 of which was paid up front.In his filing, Frank describes the group as an “unincorporated collective.” The founding members include Hassan Shariatmadari, a German-based son of the late Ayatollah Mohammad Kazem Shariatmadari, and Mohsen Sazegara, a Washington-based journalist and activist who signed the contract with Frank.“The Iran Transition Council has been formed by the main pro-democracy Iranian political groups and interested individuals to enlist the cooperation of all leading opposition groups and known political activists from all political spectrums,” Frank’s filing reads.Also on the council is Abdullah Mohtadi, a co-founder of the Komala Party of Iranian Kurdistan. Frank has separately represented Komala’s US office since February 2019.

و…

۲- 

 https://alisedarat.com/1399/04/07/6253/ 

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

❊❊❊❊❊❊

پرویز ثابتی: رئیس اداره امنیت داخلی سازمان اطلاعات و امنیت کشور ایران در دوره محمدرضا پهلوی:

@Parviz_Sabeti

https://twitter.com/Parviz_Sabeti/status/1276589333798162439 

ایرانِ امروز روزهای سختی را می‌گذراند که بسیار شبیه روزهای سال ۵۷ است. همان روزهایی که توان کنترل اوضاع را داشتیم اما مشاوران سالوس و شیاد اجازه ندادند اعلیحضرت واقعیت‌ها را ببیند

هرچه می‌گذرد، مطمئن‌تر می‌شوم که محمدرضا لیاقت پادشاهی ایران زمین را نداشت

چندسال قبل از بهمن ۵۷ در یکی از گزارش‌ها به اعلیحضرت نوشتم که فقر و فساد و بی‌عدالتی موجب روی‌گردانی و عصبانیت مردم از سیستم خواهد شد و اقدامات خرابکارانه و ضدامنیتی را به دنبال خواهد داشت. آن روزها ، تهدید به دادگاه نظامی شدم

این اصل امروز هم درباره ایران و حتی آمریکا وجود دارد

همانطور که دو سال قبل از انقلاب ۵۷ به اعلیحضرت هشدار دادم اتفاقات ناگواری در پیش است و از طرف او با عتاب روبرو شدم، حالا هم به جناب ولیعهد  #رضاپهلوی  @PahlaviReza  می‌گویم سرنوشت بدی در انتظارت است. حکومت سیرک نیست، با دلقک بازی حتی نمی‌شود یک خانه را اداره کرد! چه برسد به یک کشور

.       صدارت: در جنگ روانی علیه مردم، قدرت‌ها هم‌جبهه‌اند                      

https://alisedarat.com/1398/11/20/5581/ 

علی صدارت: هشت ماه و بیست و یک روز بعد از انقلاب ۲۲بهمن۱۳۵۷، اولین و یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین وقایع تاریخ معاصر بعد از انقلاب، به وقوع پیوست. بر اساس اسناد مستند منتشر شده، طرح آن واقعه، توسط ماموران مورد غضب جیمی کارتر و اخراجی از «سیا»، بانک‌داران و سرمایه‌داران بزرگ امریکا، و سیاستمداران دست راستی امریکا، ریخته شد. این دسیسه، به عنوان یک «طرح انقلابی» به «دانشجویان خط امام» منتقل شد و اجرایی گردید. 

❊❊❊❊❊

محمود دلخواسته: آقای رضا پهلوی، ماجرای ادعای شاه قانونی ایران از زبان خودش

https://alisedarat.com/1396/12/23/3841/

❊❊❊❊❊

دکتر محمود دلخواسته: اقتصاد دوران طلایی شاه؟! افسانه و واقعیت

https://alisedarat.com/1398/05/26/5103/

❊❊❊❊❊

دکتر محمود دلخواسته: فرح پهلوی، اسطوره و واقعیت

https://alisedarat.com/1398/11/15/4687/

❊❊❊❊❊

❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊❊

لینک مطلب در شبکه‌بندی‌های اجتماعی، برای: عضو شدن و دنبال کردن و مشترک شدن، رای‌دادن، ابراز نظر(کامنت)،پسندیدن(لایک)،و لطفا هم‌رسانی:  

واتساپ:

https://chat.whatsapp.com/IT11IqMZ44v9L62gPRghhu 

سایت: 

https://alisedarat.com/1399/04/07/6253/ 

تلگرام: 

https://t.me/sedaratMD/1086

یوتیوب: 

https://youtu.be/HVnOcP4P7OQ

اینستاگرام: 

پست:

https://www.instagram.com/p/CB63_5jpAx0/ 

تصویر:

https://www.instagram.com/tv/CB8NQMhp1og/ 

فیس‌بوک: 

پست:

https://www.facebook.com/notes/علی-صدارت/مصاحبه-آقای-حسین-جوادزاده-از-رادیوعصرجدید-با-علی-صدارت-علل-عدم-ائتلاف-اپوزیسیون/۲۹۹۵۷۴۹۹۹۷۱۶۸۲۶۳/?av=549157828494171&eav=AfaJwxZCrU8AHdgm2LKmlfzxp9QzsiyH8GLqrBujnSxg5nw3t55Q5MVU_cpREvDQfEg 

تصویر: 

https://www.facebook.com/Sedarat57/videos/296661451706783/ 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)