«از زندان اوین خبر رسیده که کایلی مور گیلبرت شهروند استرالیایی که در بازداشتگاه امنیتی زندان اوین به سر می برد، تاکنون سه بار دست به خودکشی زده است. نگهداری طولانی او در بازداشتگاه امنیتی و در شرایط انفرادی به قدری غیر قابل تحمل شده که او بارها دست به خودکشی زده است. از آزادی یا انتقال او به بند عمومی جلوگیری می‌شود. از زمان بازداشت، در شرایط وحشتناک و غیرقابل تحمل بازداشتگاه امنیتی به سر می‌برد و اجازه ارتباط با دیگر زندانیان را ندارد. امکان دریافت پول و خرید از فروشگاه زندان مانند سایر زندانیان از او سلب شده و از ارسال نامه‌ها و شکوائیه های او جلوگیری می‌شود. او از دولت و سفارت استرالیا در ایران به دلیل بی توجهی به ادامه بازداشت و شرایط غیرقابل تحمل‌اش به شدت خشمگین است.»

این گزارش را رضا خندان (همسر نسرین ستوده) در فیسبوک و اینستاگرام خود نوشته و به ما یادآوریِ چندباره می‌کند که با چه فرقهء تبهکاری روبرو هستیم.

شاید هنگامی که محسن رضایی می‌گفت از سربازهای آمریکایی گروگان می‌گیریم و برای آزادی هر کدام مبلغ قابل توجهی از دولت آنها خواهیم گرفت، برای ما زیاد جدّی نبود و به خنده و شوخی برگزار می‌کردیم، ولی باید بدانیم گروگانهای اصلی جای دیگری هستند. جمهوری اسلامی با گروگانگیریِ دیپلماتها و کارمندان سفارت آمریکا در تهران آغاز به کار کرد، ادامه داده و با همین گانگستر بازیها توانسته‌ حکومت خود را تا اینجای کار سرپا نگهدارد.

کاوس امامی، امید کوکبی، امیر حکمتی، مراد طاهباز، مازیار بهاری، جیسون رضاییان، نازنین زاغری، سیامک نمازی، محمّد‌باقر نمازی، فریبا عادلخواه، گابریل مارشال، نزار زکا و… گوشهء بسیار کوچکی از این گروگانگیری‌ها هستند که برخی از آنها همکاری‌هایی هم با جمهوری اسلامی داشته و در مواردی در تضعیف اپوزیسیون نیز کوشا بوده‌اند.

کایلی مور گیلبرت که رضا خندان در گزارش خود به او اشاره کرده، کارشناس خاورمیانه در دانشگاه ملبورن بوده و از پاییز ۱۳۹۷ در ایران بازداشت شده و همچنان در زندان اوین به سر می‌برد. جالب است که تخصص ایشان در زمینهء امور کشورهای عربی خلیج فارس است و در حال پژوهش درباره اپوزیسیون شیعه بحرین بوده که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران قرار دارند.

در همین دوران کرونایی، فرقهء تبهکار تازه‌ترین تبادل گروگان خود (گابریل مارشال فرانسوی) را با جلال روح الله نژاد با همکاری نیروهای امنیتی فرانسه انجام داد! هم اکنون نیز خبرهایی مبنی بر امکان تبادل مایکل وایت (کهنه سرباز نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا) با سیروس عسگری (استاد دانشگاه صنعتی شریف) به بیرون درز کرده است و این تا زمانی که جمهوری اسلامی بر سر کار است، به یک دلیل ساده ادامه خواهد داشت: کشورهای غربی برای جان و آزادی شهروندانشان بسیار بیشتر از ملاهای حاکم بر ایران اهمیت می‌دهند و دست آخر در برابر این خواسته‌های ضدّبشری رژیم تسلیم می‌شوند.

در این میان یک نکتهء اساسی را نبایست فراموش کرد. حتی اگر به قول بسیاری از هم‌میهنان کاری به سیاست نداشته باشید، دانش‌اندوختهء فرهیخته‌ای باشید که تنها برای دیدار خانواده و عزیزان به ایران می‌روید و در جمهوری اسلامی هم آسه بیایید و آسه بروید که گربه شاختان نزند، امکان زدن هواپیمای مسافربری شما در حال خروج از ایران وجود دارد و چون جمهوری اسلامی تابعیت دوگانه را نمی‌پذیرد، دست خانواده‌ها به خاطر سرشت دستگاه قضایی رژیم و همچنین پذیرفته نشدن شکایتهای بین‌المللی، به هیچ کجا بند نیست. اینان سنگدلانی هستند که به هیچکس پاسخگو نیستند.

در این میان، پولهایِ بی‌حساب و کتابی که به پای ماله‌کشانِ خود در داخل و خارج برای لاپوشانیِ جنایتهایِ ریز و درشتشان ریخته‌اند نیز به کمک آنها می‌آید. ضدّ رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی» هم همیشه آماده به خدمت در این راستا هستند. آنها برای اینکه در ردهء نخست رسانه‌های فارسی زبان باقی بمانند، با کسانی گفتگو می‌کنند که افکار و عقاید آنها با بیشترِ مردم ایران تضاد فراوان دارد و یک جنگ روانی را آغاز می‌کنند. به همین خاطر مردم از بسیاری از میهمانان، مجریان و یا کل شبکه متنفّر می‌شوند، در رسانه‌های اجتماعی علیه آنها می‌نویسند، ولی باز هم برای دیدن میهمان بعدی و موضعگیری بعدی، چشم به راه باقی می‌مانند که دو نمونه از تازه‌ترینِ اینگونه موارد را می‌توان گفتگو با اردشیر زاهدی و جنیفر گراوت نام برد.

یکی بی‌سوادترین، بی‌ادب‌ترین و لمپن‌ترین سیاستمدار دورهء محمدرضا شاه بوده و دیگری هم خوانندهء زنی که رنگ عوض کرده، اکنون مسلمان شده و افزون بر رقص و آواز، حجاب بر سر می‌گذارد و برای مردم قرآن تلاوت می‌کند!

زاهدی بر خلاف بیشتر مردم ایران که زخمهای کاری و اساسی از رژیم و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خورده‌اند، سپاه را سربازان ایران می‌نامد و می‌گوید آنها به قرآن قسم خورده‌اند تا از کشور محافظت کنند! کشتن قاسم سلیمانی (فرمانده جنایتکار سپاه قدس) را تروریستی می‌داند! و می‌گوید سپاه بایستی در کشورهای منطقه حضور داشته باشد و این آمریکاست که بایستی منطقه را ترک کند!

جنیفر گراوت هم خواننده‌ای است که چند سال پیشتر در برنامه سرگرمی Arab Got Talent شرکت کرد، نامی درآورد و پس از اینکه رویکرد همگانی به او کم شد، گفت مسلمان شده و قرآن می‌خواند! بی‌بی‌سی به سرعت دعوتش کرد و از او در برنامه‌اش خواست آیه‌ای از قرآن بخواند و او هم تلاوت کرد!

تماشاچیان ایرانی هم از شدّت خشم، پرسشهایی مانند این مطرح کردند که آیا این خانم می‌داند در اسلام دیه‌اش چقدر است؟ می‌داند در ایران صدای بانوان ممنوع است؟ می‌داند در ایران حجاب اجباری است؟…

این پرسشها و خشم فراوان ملّت، درست همان چیزی است که بی‌بی‌سی می‌خواهد: گفتگو، بحث و مشاجره دربارهء این شبکه و ماندنِ آن در ردهء نخستِ رسانه‌های فارسی زبان به هر دلیلِ خوب یا بد که بتواند سیاستهای مورد نظرش را پیش ببرد. نیروی اندیشیدن را از مردم ایران بگیرد و آنها را به واکنشگرانی ساده تبدیل کند.

این سنگی است که خودمان به دست جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آقازاده‌هایشان، ماله‌کشان ریز و درشت و بی‌بی‌سی داده‌ایم.

به قول استاد م.سحر:

ما جان و جهان به جهل‌کیشان دادیم

کشور به کفِ روانپریشان دادیم

این ضربه که بی‌وقفه خورَد بر سرِ ما

سنگی ست که خود به دست ایشان دادیم

یا بایستی راه رهایی از این درد را بیابیم و یا ما و میهن، هر روز بیشتر از دیروز در مرداب فساد و تباهی که برایمان ساخته‌اند، پایین خواهیم رفت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)