گاهنامۀ هنر و مبارزه

۱ مه ۲۰۲۰

مرکز پژوهش های جهانی سازی، ۲۵ آوریل ۲۰۲۰

(مضمون : تحریف رسانه ای، علم و پزشکی)

دکتر گری کوهلز پزشک خانواده در مناطق روستائی ست و از سال ۲۰۰۸ دوران بازنشستگی خود را در دُلوث در مینه سوتا به سر می برد. او آخرین دهۀ حرفۀ پزشکی خود را در زمینۀ پزشک خانواده، به بهداشت روانی جامع ( طب کل نگر ) در دُلوث اختصاص داده است.

 

خواهش می کنم به آمار پی آمده توجه داشته باشید و ببینید که تا چه اندازه با تبلیغات کلیۀ رسانه ها در تضاد قرار می گیرد، به علاوه تلویزیون، رادیو و نشریات نوشتاری ملی، استانی و محلی :

برای نمونه، باید یادآور شویم که فقط یک بخش کوچک یک درصدی از جمعیت چین به کووید آلوده شدند، با وجود این از طریق گزارشات رسانه ای که به شکل گسترده پخش شد، موفق شدند به اغلب ما بباورانند که کل جمعیت چین در خطر بوده است.

مجموع آمار مربوط به خطر عینی آلودگی به کووید در اواسط ماه آوریل خیلی کمتر از ۱ روی ۱۰۰ بوده (بگونه ای که رسانه ها اعلام کرده اند) موضوعی که حتا در واقع می تواند موجب نگرانی من باشد. شاخص : میزان خطرات خیلی خیلی کمتر است.

۱) شمار افراد آلوده به کووید (که آزمایشگاه همۀ آنها را تأیید نکرده است!) آنانی که در ایالات متحده اعلام شده (در حال حاضر) ۵۶۴۰۰۰ مورد بوده است. جمعیت ایالات متحده ۳۳۰۰۰۰۰۰۰ (۳۳۰ میلیون) نفر است، که وقتی به ۵۶۴۰۰۰ تقسیم می‌کنیم حاصل آن عبارت است از ۰، ۰۰۱۷، یعنی درصدی ناچیز برای شانس ابتلا به کووید (۱۷۰ مورد آلودگی در ۱۰۰۰۰۰ آمریکائی).

۲) خطر مرک در اثر کووید در ایالات متحده (تا کنون ۲۳۰۰۰ فوتی، یعنی رقمی که در واقع در آن اغراق شده، بطور کلی به دلیل شمار آزمون‌های واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) که به اشتباه مثبت اعلام شده و تعداد اضافه شده برای گواهی فوت «معما» خواهد بود) از ٪ ۰، ۰۰۷ نامحتملتر است (۲۳۰۰۰ تقسیم بر ۳۳۰۰۰۰۰۰۰ برابر است با ۰، ۰۰۰۰۶۹۶، یعنی از هر ۱۰۰۰۰۰ آمریکائی ۷ نفر در اثر کووید فوت کرده‌اند.

۳) اغلب این ریسک اندکی که به مرگ می‌انجامد به افراد آسیب پذیر، مبتلایان به بیماریهای مزمن، افراد سالخورده، افرادی که از بد غذائی رنج می‌برند یا از داروهای زیاد استفاده می‌کنند، واکسیناسیونهای متعدد و بیمارانی که مرحلۀ پایانی زندگی‌شان را در وضعیت گیاهی می‌گذرانند، و یا در خانه‌های سالمندان و باز نشستگان بستری هستند، و مانند اینها مربوط می‌باشد.

۴) آمار مهمی که به ندرت از آن یاد می شود، شمار فوتی های نسبت داده شده به کووید-۱۹ در میلیون نفر در ساکنان کشورهاست.

در ایالات متحدۀ آمریکا این تعداد در اواسط آوریل ۱۵ مرگ در اثر کووید -۱۹ در یک میلیون بوده است. این تعداد فوتی به این معناست که در ایالات متحده از ۱۰۰۰۰۰۰ نفر فقط ۱۵ نفر فوت کرده‌اند و ۹۹۹۹۸۵ آمریکائی در اثر کووید-۱۹ فوت نکرده‌اند.

۵) برای اینکه فوتی‌های مربوط به کووید-۱۹ در ایالات متحده را در چشم انداز قرار دهیم، شمار فوتی‌ها در کشورهای اسکاندیناو بیشتر است، ۲۰ در میلیون. در ایتالیا، شمار فوتی‌ها در اثر کووید ۲۱۸ در میلیون، در اسپانیا ۲۰۱، در آلمان ۱۱ فوتی، در کانادا ۳ فوتی، در اسرائیل ۳ فوتی، در چین ۲ فوتی، در برزیل ۱ فوتی در میلیون، و مانند اینها.

۶) یک رقم مهم دیگری که باید بدانیم، شمار فوتی ها در حالت کلی ست که هر روز در یک کشور مشخص به هر دلیلی وقوع می پیوندد، شماری که حد متوسط آن طی ده‌های گذشته محاسبه شده است. برای نمونه، روزانه ۲۵۰۰ نفر در آلمان فوت می‌کنند، در آمریکا این میزان از مرگ و میر در روز ۷۷۵۵ فوتی ست. طبیعتاً، بخش بزرگی از فوتی‌ها نزد جمعیت سالخورده به هر دلیلی به وقوع می‌پیوندد، افرادی که در مرحلۀ پایانی زندگی‌شان به سر می‌برند، به علاوه آنانی که طی شیوع پاندمی‌های آنفولانزای ویروسی هر ساله می‌میرند.

۷) شمار فوتی های روزمره با احتساب دلایل متنوع در ایالات متحده ۷۷۵۵ نفر است (= ۲۸۳۰۶۹۰ در سال)،۲۶۶۷۰ در هند، ۳۶۳۰ در ژاپن، ۱۷۳۷ در ایتالیا، ۱۶۴۷ در فرانسه، ۱۴۴۴ در روسیه، ۷۸۰ در کانادا، ۹۲۰ در برزیل، ۴۴۷ در استرالیا، ۲۵۹ در سوئد، ۱۲۲ در اسرائیل، و مانند اینها.

۸) و حائز اهمیت است تا بدانیم که در ایالات متحده مکانهائی که فوت افراد در آنجا به وقوع می‌پیوندد ٪۶۰ در بیمارستان، ٪۲۰ در خانه‌های سالمندان و بازنشستگان و ٪۲۰ در مکانهای خارج از مؤسسات یعنی عموماً در منازل روی می‌دهد.

۹) برای مینه سوتا (با ۵۶۰۰۰۰۰ جمعیت) خطر ابتلا به کووید-۱۹ اندک است (کل تعداد موردها در مینه سوتا در اواسط آوریل = ۱۶۲۱ مورد بوده است): ٪۰، ۰۰۲۸۹ (۱۶۴۱ تقسیم بر ۵۶۰۰۰۰۰ = ۰، ۰۰۰۰۰۲۸۹۸). بخش بزرگی از موردها در مناطق پر جمعیت در شهرهای بزرگ با تراکم بالا روی داده که در نیمۀ جنوبی ایالت واقع شده است.

۱۰) من در دُلوث زندگی می‌کنم در بخش سنت لوئی (جمعیت = ۱۹۹۰۰۰ نفر). در ۱۸ آوریل، ۵۲ مورد آلودگی با ۸ فوتی، یعنی ٪۰، ۰۲۶ شانس ابتلا به کووید، و یعنی برای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر، ۲۶ نفر آلوده شده‌اند و میزان احتمال مرگ و میر در اثر کووید ٪۰، ۰۰۴ بوده است = ۴ نفر در ۱۰۰۰۰۰ نفر از اهالی سنت لوئی.

۱۱) خطر ابتلا به کووید برای آنانی که در نیمۀ شمالی مینه سوتا زندگی می‌کنند از این نیز ضعیفتر است. تا نیمۀ مارس در شمال هیچ موردی وجود نداشت، سپس وضعیت به کندی از صفر به تعداد اندکی در روز تغییر کرد.

۱۲) باید توجه داشته باشیم که دفتر آمار آژانس فدرال در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) قویاً همۀ پزشکان آمریکائی را تشویق می‌کند (و حتا دستور می‌دهد) که دلیل فوت هر بیماری که نتیجۀ آزمون او مثبت و یا به سادگی به کووید مظنون بوده، چه اینکه در بیمارستان، خانه و یا خیابان فوت کرده باشد، صدور گواهینامۀ فوت او را به نام کووید به ثبت برسانند. این موضوع حتا برای بیماران سالخورده‌ای که در مرحلۀ پایانی زندگی بوده‌اند نیز صدق می‌کند که می‌توانستند در اثر بیماریهای قلبی، تنفسی، کلیوی، نقص ایمنی و یا کبد که در عین حال درمان آنها با تجویز انبوهی از داروها همراه است و به سهم خود می‌تواند مسمویت تولید می‌کند.

۱۳) به دلیل اشتباهات و نقص در آزمونهائی که به اثبات نرسیده، باید در نظر داشته باشیم که درصدی نامشخص از کوویدهای مثبت در واقع مثبت‌های اشتباهی هستند، در نتیجه بیماران مبتلا به سرماخوردگی معمولی یا حتا آنانی که هیچ عارضه‌ای را نشان نمی‌دهند براحتی ولی به اشتباه می‌توانند به نام کووید-۱۹ به حساب بیایند. علاوه بر این می‌دانیم که درصدی از بیماران به کووید بی خطر مبتلا می‌شوند، به ویژه:

الف ] موردهای سرماخوردگی که می‌تواند به دلیل ویروس کرونا باشد

ب ] موردهای عفونی ویروس کرونا از نوع مرس MERS یا سارس SRAS یا..

پ ] مبتلایان بدون عارضه شماری از انواع ویروس کرونای بی خطر که کووید-۱۹ نیستند

۱۴) در سیستم غربال سراسری ایسلند، به میزان ٪۵۰ مثبت اشتباهی نزد ایسلندی هائی به ثبت رسیده که بدون عارضه بوده که هرگز به بیماری مشابه به گریپ مبتلا نشده‌اند. آیا این افراد در حال ابتلا به سرماخوردگی و یا به ویروس کرونای بی خطر بوده‌اند و یا اینکه آزمون اشتباه بوده است؟

۱۵) پس، من به آنهائی که شانس زندگی در مناطق خارج از کلان شهرها مانند شمال مینه سوتا را داشته‌اند پیشنهاد می‌کنم که بروند بیرون و قدم بزنند، نفس عمیق بکشند، با ماشینشان دور بزنند، به فروشگاه‌های کوچک سر بزنند. در این گردشها اگر دوستی را دیدند، پس از دو هفته قرنطینه، بدون ماسک، او را در آغوش بگیرند، و از این همه التهاب و نگرانی بیرون بیایند.

چند مقالۀ مهم :

۱] Le puissant article de Peter Koenig sur la « crise » de COVID, publié par Global Research en 3 500 mots.

پیتر کونیگ : کروناویروس – نتایج مگا افسردگی قریب الوقوع…۱۱ آوریل ۲۰۲۰ (مترجم : این مقاله بفارسی ترجمه شده است)

۲] La puissante vidéo de 45 minutes de Spiro Skouras sur la « crise » de COVID et le Nouvel ordre mondial ; et

۳] Le puissant article de Scott Tips, 6650 mots, sur la « crise » COVID.

دکتر گری کوهلز

Article original en anglais :

De-mystifying the Coronavirus Statistics. Read Carefully: The Risks Are Exceedingly Low!

 

برخی از مقاله های آرشیو دکتر کوهلز :

http://duluthreader.com/search?search_term=Duty+to+Warn&p=2;

http://www.globalresearch.ca/author/gary-g-kohls;

http://freepress.org/geographic-scope/national; https://www.lewrockwell.com/author/gary-g-kohls/ ; et 

https://www.transcend.org/tms/search/?q=gary+kohls+articles

 

دکتر گری کوهلز

Dr. Gary G. Kohls

ترجمۀ حمید محوی

گاهنامۀ هنر و مبارزه. پاریس. ۱ مه۲۰۲۰

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)