کمیته گزارشگران حقوق بشر- در ادامه احضار و بازداشت فعالان کارگری و سندیکایی، محمد احیایی، فعال کارگری یکی از شرکت های خودروسازی اطراف تهران، روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه بازداشت شد.

منابع خبری از کرج گزارش داده اند که بعد از ظهر روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۲، محمد احیایی هنگام خروج از محل کار، به دفتر کارخانه فرا خوانده شده و مورد سوال و جواب چند مامور لباس شخصی قرار گرفته و سپس بازداشت و توسط ماموران مذکور منتقل شده است.

بر اساس گزارش ها، محمد احیایی و چند تن از فعالان کارگری معترض دیگر، چند ماه گذشته نیز در اعتراض به حقوق معوقه خود و بحث واگذاری کارخانه به نهادهای خاص، قصد اعتصاب داشتند، که با برخورد شدید حراست و حضور ماموران انتظامی در محل کارخانه مواجه شدند.

ماموران امنیتی روز شنبه همچنین محل سکونت آقای احیایی را مورد تفتیش قرار داده، ضمن ارعاب و اهانت به خانواده وی، برخی وسایل از جمله کامپیوتر را ضبط کرده اند.

هنوز از محل نگهداری و وضعیت آقای احیایی خبری منتشر نشده و مراجعات مکرر خانواده و دوستان وی به دادگاه انقلاب کرج یا زندانهای استان، بدون نتیجه باقی مانده است.

طی روزهای گذشته، در جریان موج بازداشت فعالان کارگری، محمد قاسم خانی و بهرام سعیدی، دو فعال کارگری تهران، همچنین آرام زندی، فردین قادری، شاهپور حسینی و جلیل محمدی در سنندج بازداشت شده اند.

در همین زمینه:

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com