🖤درگذشت خانم مولود جعفری پرستار زحمتکش بیمارستان فیاض بخش امروز بر اثر ابتلا به کرونا بعد از ده روز مبارزه با این بیماری.

*******

دکتر فرید نیروئی متخصص جراح عمومی شهر بابل و پزشک نمونه سال ۱۳۹۴ این شهر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد. زنده یاد دکتر نیرویی از پزشکان بسیار خوشنام و محبوب منطقه بوده است.

*****

یادداشت دکتر هاشم موسوی، دوست و همکار پزشک فقید: فرید نیروئی👇

▪️دکتر نیرویی هم درگذشت

▪️از تبریز مى شناختمش، بلند بالا خوش سیما و ورزشکار. و همیشه لبخند به لب. چندان صمیمى وگرم که گویی سالها مى شناسى اش. بعدها که هر دو جراح مى شدیم، همگام هم، سعى کردیم در خدمت مردم باشیم، چه در انقلاب و خیابانهایش و چه در جنگ و بعدها…
دورادور خبرش می گرفتم و از خوبی هایش هنوز، مى شنیدم. همچنان مردمى و در خدمت خلق، منش و مرامش، همه را می گرفت، شکلى دیگر بود.
▪️الگویی بود براى دوستان، در محبت، صفا و صمیمیت
اخرین بار که بیشتر براى دیدن دوستان به جامعه جراحان رفتم، دیدمش، فرید دیگر آن فرید گذشته نبود، آن شادى و سرحالى را نداشت. خسته روزگار شده بود و آنچه که مى گذرد.
کمى گفتیم و از هم جدا شدیم؛ جدا…
کرونا اورا هم از ما گرفت
یادش گرامى.

هاشم موسوى


دکتر پیروی فوق تخصص جراحی عروق و مدیرگروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی بهشتی تهران بر اثر کرونا درگذشت.

*******

دکتر محمد بخشعلی‌زاده، پزشک پیشکسوت استان گیلان و عضو چند دوره هیات مدیره انجمن پزشکان عمومی رشت، پس از چند روز مبارزه با بیماری کرونا درگذشت.

*******

دو نفر از نیروهای خدماتی بیمارستان گلسار گیلان، آل‌حسینی و ذهتاب در مبارزه با بحران #کرونا جان باختند.

*****

دکتر فرید نیرویی جراح پیشکسوت شهرستان #بابل، پس از چندین روز مبارزه با بیماری کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد این شهر درگذشت.

*******

دکتر فرید نیرویی جراح پیشکسوت شهرستان #بابل، پس از چندین روز مبارزه با بیماری کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد این شهر درگذشت.

********

دکتر محمد محمدی، پزشک پیشکسوت رشت، در اثر ابتلا به بیماری کرونا چشم از جهان فرو بست.

*******

دکتر محمدعلی ربیعی، پزشک عمومی شهرستان #شفت، ساعاتی قبل در بیمارستان مسیح دانشوری تهران درگذشت.

*********

روز جمعه ۱۶ اسفند دکتر دیوشلی، پزشک شاغل در انزلی بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان قانم رشت درگذشت.

********

روز جمعه ۱۶ اسفند شیخ مرادی پرستار شریف بیمارستان قائم بر اثر کرونا در رشت درگذشت. او سومین پرستاری است که جانش را بر سر خدمت به بیماران از دست داده است.

********

دکتر گودرزی‌پور استاد هماتولولوژی اطفال، (استاد خون و سرطان بیمارستان مفید ) در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

دکتر فلاح زاده پستی از ایشان را به اشتراک گذاشته که در آن یادآوری کرده بود:

“..بنده مثل همه شما تقریبا هر روز درمانگاه دارم. امروز هم هر کدام از بیماران هر سرفه و عطسه ای که دوست داشت روی صورت ما کرد! در باره ماسک که هیچ. نمی خوام باز بین بزرگان اختلاف ایجاد شود.محلول ضد عفونی که در اتاق پزشکان گذاشتند بعد از چند دقیقه نبود!

▪️بیمار شدن من و فلوی محترم و رزیدنت و عدم حضور ما وضعیت را بدتر می کند. پاینده باشید.”

*********

صدای پزشکان متعهد

▪️…صبح که وارد بیمارستان میشوم پرستار شیفت شب آی سی یو را باچشمانی گریان می بینم:آقای دکتر پوریا دم دمای صبح فوت کرد، تورو خدا تا کی این وضع ادامه داره. پوریا پسر جوانی بود که چهار روز پیش بعلت تنگی نفس شدید به آی سی یو منتقل شده بود.در آخرین لحظاتی که هوشیار بود و نفس اش میگرفت دست مرا گرفته بود و می گفت:آقای دکتر یعنی من می میرم، یک کاری بکنید من زندگی را دوست دارم .و من فقط او را آرام کرده بودم.

▪️به سمت بخش می روم در راهرو پرستار و پرسنل متعددی را می بینم که هر کدام با آزمایش و عکسی در دست از من می خواهند وضعیت شان را روشن کنم.بعضی ها با نگرانی و بعضی با پذیرشی مقدر از سر اجبار.تقریبا اکثریت آنها مبتلا شده اند. آنها را دلگرم می کنم که همه لزوما بدحال نخواهند شد .گان یکسره می پوشم مریض ها را می بینم سراپا عرق می کنم و خیس می شوم.امروز تقریبا ۲۰ روز گذشته است و تقریبا ۵۰ نفر فوت نموده اند. گواهی فوت کم آورده ایم. کسب و کار مرگ چقدر سکه است ولی همه پذیرفته اند همراهان بیماران تقدیر مرگ را پذیرفته اند کمتر صدای بلند شیون را می شنویم.مرگ دیگر اقتدار ندارد هرچند یکه تازی می کند. این روزها زندگی عزیزتر شده است.

▪️ما کم کم با این بیماری ناشناخته کورونا آشنا تر و مسلط تر می شویم و رفتارش را بهتر می توانیم پیش بینی کنیم و از آن بیشتر با ناتوانی خود بیشتر آشنا می شویم. هفته سوم بیماری است و موج حمایت های مردمی را ه افتاده است ، مردم عجیبی داریم در اوج این همدلی با شکوه، در عین حال هنوز نتوانسته اند زنجیره انتقال را بشکنند و بعضی ها که خیلی از داستان پرت اند.

▪️برمی گردم منزل. از دم در همسرم تمام خودم و وسایل را ضدعفونی میکند تو گویی از جهانی دیگر آمد ه ام.صدای جیر جیرپیام های واتساپ وتلگرام سرازیر است: عکس سی تی اسکن و آزمایش:”ما کورونا گرفته ایم؟” .ترس و اضطراب همه را گرفته است شب های اول مثل همیشه می خواستم بخوابم ولی نمی توانستم.همه اش فکر می کنم الان بیمارستان زنگ می زند، الان در واتساپ عکس و آزمایش یک نفر دیگه آمده.

▪️یک چیزی در سرم زنگ می زند و مثل سوهان تمام سلولهای مغزم را می سابد. الان قرص خواب می خورم ولی فقط ۴ ساعت اثر می کند و باز بیخوابی و باز صدای آمدن عکس و آزمایش یک نفر دیگر در واتساپ.
من میدانم یک روز این داستان تمام می شود می دانم و آنگاه برای خوابیدن به هیچ قرصی نیاز نخواهم داشت.

دکتر عبدالرضا دزفولی -متخصص بیماری های عفونی ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

#در_خانه_بمانیم
#هر_خانه_یک_قرنطینه
#شرایط_عادی_نیست
#مسافرت_نرویم

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)