خطر بیماری مرگبار کرونا نه تنها مردم ایران بلکه جهان را تهدید می کند. به گفته همه ی پزشکان ، پیشگیری از شیوع بیماری ، مهم ترین راه مقابله با آن است. برای این کار علاوه بر اطلاع رسانی و آگاه کردن جامعه به رعایت مقرراتی که پزشکان تعیین کرده اند، دولت موظف به اقداماتی عاجل برای جلوگیری از تلفات و مصیبت های بیماری کرونا است.
ما امضا کنندگان این نامه از دولت می خواهیم خواستهای سراسری و عمومی زیر را به مرحله اجرا در آورد:

۱- تامین امکانات بهداشتی و محیط سالم ایمن در همه ی محیط های کار و خدمات رسانی و تعطیلی مراکز کار در شهرهای بحران زده به عنوان قرنطینه ی کامل این شهرها.
۲- تامین مراکز خرید مواد خوراکی کاملا کنترل شده بهداشتی برای خرید و فروش نیازمندیهای خوراکی مردم تحت شرایط بهداشتی معین.
۳- رایگان کردن مخارج آب و برق و گاز و تلفن و رایگان کردن اجاره منازل مسکونی و مغازه های فروشندگان جزء ، حداقل تا پایان شرایط بحران بیماری کرونا.
۴- تامین اقلام لازم بهداشتی به طور رایگان برای عموم مردم و امکانات و تجهیزات پیشرفته برای کادر پزشکی و درمان. (اقلامی چون ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی).
۵- ارائه کمک های نقدی بلاعوض و تامین بسته های مواد خوراکی برای خانواده های کارگران بیکار، دستفروشان، کارگران فصلی بیکار شده، کودکان کار و خیابان و خانواده مردمان درگیر فقر و گرسنگی و بیماری و بی دارویی.

بدون این تمهیدات و تلاش های دولت بخصوص تامین نیازمندیهای بخش بزرگ نیازمندان جامعه، کنترل بیماری کرونا غیر ممکن است. بیکاران و گرسنگانی که نان روزانه خود را ندارند نمی توانند امکانات بهداشتی خریداری و یا در منازل خود بمانند و قرنطینه شوند. مردمانی که برای تامین حداقل خوراکی حتی نان خشک مجبورند از خانه بیرون زده و خود را به آب و آتش بزنند تا نانی به سفره خالی خانواده شان برسانند، قادر به رعایت شرایط بحرانی ناشی از بیماری کرونا نیستند. باید شرایط بحرانی فقر و گرسنگی شان را برطرف کرد و این یکی از اساسی ترین راه های پیشگیری از این بیماری هم هست . و این تنها و تنها برعهده و وظیفه دولت و اختصاص بودجه ی لازم به این کار است. میتوان هزینه هایی که به علت تعطیلی بخشی از فعالیت های جامعه همچون مدارس ، دانشگاهها ، مراکز مذهبی و مراسمات مختلف صرفه جویی شده است فورا بودجه لازم برای تامین نیازهای فوق و پیشگیری از بحران تامین شود.
ما امضا کنندگان اجرای فوری خواست‌های خود را پیگیری کرده و برای اقدام سریع در هر منطقه و شهر سراغ نهادهای مسئول دولتی خواهیم رفت.

✅جهت امضا کردن پتیشن روی لینک زیر کلیک کنید 👇👇👇👇👇👇

https://docs.google.com/forms/d/1k2-lpjYthFnK7h3wKVRDw0EIObJz3BV88DWEYrnfKXI/edit

@LifeAgainstCorona

********

رسیده از یک دوست

 

هر کسی کو رَوَد از خانه برون، پاک خر است
جانِ او، جان کسانش، به عبث در خطر است

خرتر آن است که در بُرهه‌ی اینسان حسّاس
بار و بندیل خودش بسته و فکرِ سفر است

باز هم خرتر از او هست؛ بعنوان مثال:
آن‌که بی ماسک به خر بودن خود مفتخر است

پس هر آنکس که به بهداشت توجّه نکند
بی‌گمان درصد خر بودنِ او بیشتر است

عدّه‌ای آن وَرِ بام‌اند و فقط می‌گویند
مرگ دست کُرونا نیست، قضا و قدَر است

یک نفر نیست به این عدّه بگوید بیلاخ!
کُرونا خود سبب کشتن نوع بشر است

هر سخن جایی و هر لیس مکانی دارد!
گر رعایت نکنی اشک و دعا بی اثر است

لیک دانیم، خر از ماست طلبکار امروز
چونکه حیوانِ فهیم است و همی باربر است

این که در خانه بمانید و خریّت نکنید
بهترین هدیه‌ی ارزنده‌ی روز پدر است

“ای که از کوچه معشوقه‌ی ما می‌گذری”
دست کم ماسک بزن، مرگ همین دور و بَر است

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)