مادامی که در ایران احزاب سیاسی مستقل و آزاد وجود ندارند و تصمیم‌سازی‌ها بر مبنای قبیله‌گرایی و مافیای باندهای قدرت پیش می‌رود، تا زمانی که نظارت استصوابی شورای نگهبان برای حذف صداهای مخالف از تصمیم‌گیری‌های کلان کشوری برقرار است، ما در انتخابات نمایشی جمهوری اسلامی شرکت نخواهیم کرد.

در اعتراضات سراسری دی‌ ماه ۱۳۹۶ و آبان ‌ماه ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی حتی یک مصوبه در محکومیت سرکوب خشونت آمیز مردم از سوی نهادهای قضایی و امنیتی تصویب نکرد. در عوض هرجا که منافع هر دو طیف نمایندگان مجلس (اصلاح‌طلب و اصولگرا) ایجاب کرده، حتی با پوشیدن لباس سپاه پاسداران از بازوی نظامی سرکوب، حمایت کرده‌اند.

بنا بر اعتراف رسانه‌های رسمی حکومت جمهوری اسلامی، تاکنون ردپای چندین نماینده مجلس در پرونده‌های فساد مالی از قبیل «مافیای خودرو» و پرونده‌های فساد بانکی مشهود بوده است.

همچنین عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان روز ۲۲ دی‌ ماه امسال به دست داشتن ۹۰ نماینده مجلس در پرونده‌های فساد مالی اقرار کرد.

گذشته از موارد بالا، جمهوری اسلامی همواره از مشارکت مردم در انتخابات به عنوان ابزاری برای فریب افکار عمومی جهانی استفاده کرده است.

حکومت ایران حضور مردم در انتخابات را به مثابه رفراندوم برای گرفتن رأی «آری به جمهوری اسلامی» دانسته و به عبارتی برای نشان دادن چهره‌ای دموکراتیک از نظام جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی، از آن استفاده می‌کند.

ما امضا کنندگان این طومار از همه مردم می‌خواهیم با تحریم انتخابات فرمایشی مجلس در روز دوم اسفند، به روی کار آمدن مجلس منفعل بعدی که تنها کاربردش پیشبرد منویات ایدئولوژیک مقامات جمهوری اسلامی است، «نه» بگویند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)