انتقام ولایت فقیه و شرکا از شیطان بزرگ بخاطر قتل قاسم سلیمانی و همراهانش،
بگفته خامنه ای، آن سیلی سخت و محکمی بود که نظام در حسرت زدنش مدتها بیقراری میکرد و امروز آن هدف و آن ضربه سرانجام به نتیجه و بار نشست!

هر چند کشته شدن قاسم سلیمانی هدیه ای بود الهی که به بهانه آن رژیم توانست آن چهره آدم کش و سرکوبگر خود را که درآبان ماه و در طول تظاهرات علیه گرانی بنزین به نمایش گذاشته بود را بسرعت ترمیم بخشد، اما این بخت و اقبال چندان پایدار نماند.
تشییع جنازه مضحک و سراسر نمایشی و تبلیغاتی رژیم در شهرهای اهواز، مشهد،‌ تهران،‌ قم و کرمان و مهندسی و سو استفاده حضور مردم در این نمایش به قیمت کشته شدن پنجاه و نه نفر فقط در کرمان و زخمی شدن صدها نفر منجر گردید.
رژیم سرشار از باده نخوت و غرور، شور والتهاب مردم عزادار در سوگ سلیمانی را دال بر همراهی و همدلی آنان با سیاستهای خود پنداشته، چنان بر طبل جنگ کوبید و مراسم تدفین را چنان با شعارهای انتقام و خشم انباشته ساخت که هر یک خود را در لباس سلیمانی دیدند و همگی لبیک گویان آماده جهاد با دشمن قدیمی شدند و جهان خود را در یک قدمی جنگ دیگری در خاورمیانه دید.
بی جهت نبود که علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در ۱۷ دی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با سخاوتی تمام گفت: ‌” ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای حمایت از نیروی قدس اختصاص می‌دهیم. در حالی که نمایندگان دروغین مردم، مشتها گره کرده، سینه ها چاک داده و کف بدهان آورده  در مجلس شعار ‌میدادند: نه سازش، نه تسلیم، انتقام، انتقام!

وقتی بیست ودو موشک جمهوری اسلامی ایران در ساعت یک و بیست دقیقه بامداد هشتم ژانویه/ ۱۸ دی به وقت محلی در پایگاههای آمریکائی در عراق فرود آمدند. دنیا نفس خود را در سینه حبس کرده بود تا نتیجه خونین این حملات را ارزیابی کند. گرانی سه و نیم درصد نفت اولین نتایح این حمله بود.
دستگاهای تبلیغاتی رژیم برای اشاعه فریب و دروغ آماده کارزار شدند. در ساعات اولیه این حمله، خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه، به نقل از یک منبع آگاه مدعی کشته شدن ۸۰ آمریکائی در این حمله شد. ولی وقتی دونالد ترامپ روز بعد با آرامی و لبخند اعلام کرد که “همه چیز روبراه است” و از دماغ یک آمریکائی یک قطره خون هم نیامده است دیگر خیلی مشخص و آشکار بود که توافقی در پشت صحنه حاصل شده است تا جنگی صورت نگیرد.

تهدید واقعی ترامپ به زدن پنجاه و دو هدف در ایران اشتیاق و رمقی برای رژیم نگذاشته بود بویژه آنکه جنگ بودجه میخواهد و رژیم اسلامی حتی از تامین بودجه اقلام اساسی خود ناتوان است.
اوج این بلاهت و حماقت و بی تدبیری و سهل انگاری و بی اخلاقی زمانی روشن شد که سران حکومت جهل و جور اعتراف کردند در حالی که موشکهای خود را بسوی پایگاهای آمریکائی درعراق هدایت میکردند ، در همان زمان فضای آسمان ایران را برای نشستن و پرواز هواپیماهای مسافربری باز گذاشته بودند.
یکی از مسئولین کشوری با افتخار میگوید هواپیماهای مسافربری بسیاری در همان شب در آسمان ایران پرواز میکرده اند و خطری متوجه آنان نبوده است.
ولی وقتی هواپیمای اوکراینی با صد وهفتاد و شش مسافر چند دقیقه پس از پرواز از صفحه رادار فرودگاه حذف میشود و بعد از متلاشی شدن و انفجار تمام سرنشینان بیگناه آن کشته میشوند ، مسولین ایرانی برای دروغگوئی و کتمان حقیقت از هم سبقت میگیرند.
علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران، اولین دروغ پردازی است که بلافاصله وبدون هیچ تحقیق و جستجوئی این سانحه دردناک را یک نقص فنی و آتش گرفتن یکی از موتورهای هواپیما عنوان میکند. امری که ماهها طول میکشد تا متخصصین متبحر بعد از تحقیقات بسیار پیچیده به آن دست یابند ایشان در همان ساعات اولیه حکم نهائی را میدهند و جهانی را انگشت بر دهان میکنند.
او در مورد گزارش سرویسهای امنیتی کشورهای دیگر که احتمال اصابت موشک و فعالیت پدافند هوائی ایران را مسئول سرنگونی هواپیما میدانند با کمال وقاحت میگوید : “چیزی که می‌توانیم به طور حتم بگوییم این است که هواپیما مورد اصابت موشک قرار نگرفته‌است .”
حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری ایران به کارگزاران ایرانی‌ و رسانه‌های فارسی ‌زبان هشدار میدهد که از مشارکت در جنگ روانی مربوط به هواپیمای اوکراینی و همکاری با ایران ‌ستیزان خودداری کنند.
حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن در مصاحبه با شبکه خبری اسکای‌نیوز اخبار مربوط به نقش ارتش ایران در سقوط هواپیمای اوکراینی را رد کرده و تاکید میکند که در زمان پرواز هواپیمای اوکراینی هیچ موشکی شلیک نشده است.
در حالی که خویشان و اقوام و فامیل و بازماندگان این سانحه دردناک در بدر بدنبال توضیح و جوابی از مسئولین کشوری بودند همه آنها یک صدا این فاجعه را یک نقص فنی دانسته از فاش کردن ابعاد این جنایت هولناک خود داری میکنند و بی شک اگر سیستمهای ماهواره ای آمریکا فعالیت موشکی ایران را رصد نکرده بود، ایران و در کنار آن شریک بیمارش روسیه که آلات و ادوات جنگی ایران را تامین میکند، نیز لب از لب باز نکرده و بر این جنایت چون جنایات گذشته سرپوشی می گذاشتند.( ۱ )
سه روز بعد از این حادثه دلخراش ، سرانجام نظام متوجه میشود که سیاست دروغ و فریب دیگر کارایی نداشته مجبور میشود مسئولیت این فاجعه را بر عهده بگیرد.
سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با پرچم سیاه ” تسلیت ایران” و در حالی که دیگر رنگ و بو و اثری از اقتدار و انتقام نظام در حرفهایش به چشم نمی خورد می گوید ” واقعا آرزوی مرگ برای خود کردم. ای کاش می‌مردم و چنین حادثه‌ای را شاهد نبودم.”
دیگر سران رژیم، از روحانی گرفته تا ظریف ، بتدریج با خفت و شرمساری مجبور میشوند مسئولیت سرنگونی هواپیمای اوکراینی با صد و هفتاد و شش سرنشین توسط ایران را برعهده بگیرند.

آن انتقام و اقتدار و سیلی سختی که قرار بود به آمریکای جهانخوار وارد شود به فاجعه ای منجر میشود که درد آن امروز بر جان و دل هر ایرانی شریفی احساس میشود. و همه اینها برای انتقام گرفتن از کشتن شدن فردی بود که سابقه جنایت و قساوت او از چشم هیچ فرد منصفی قابل پنهان کردن نبود.
قاسم سلیمانی نزدیکترین فرد به خامنه‌ای بود و خود را فدائی ولایت و فدائی ولی فقیه می‌ شناخت۰
او عامل اجرای برنامه‌های ‏نظامی و تروریستی جمهوری اسلامی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای عراق، سوریه، لبنان، یمن بود و در جهت بر آورده کردن جاه طلبی های ولی نعمتش جانش را از دست داد.
به غیر از ترور صدها شخصیت‌ ایرانی در خارج از کشور توسط شاخه نظامی برون مرزی سپاه، این نهاد مسئول بمب گذاری دربسیاری از مناطق جهان بوده است، از جمله بمب‌گذاری‌ در پایگاه نیروهای آمریکایی در شهر خُبَر عربستان، درسال ۱۹۹۶. در این بمب گذاری، ۱۹ سرباز آمریکایی کشته و حدود ۴۰۰ تن زخمی شدند.

انفجار مرکز همیاری یهودیان در آرژانتین که در جریان آن ۸۵ نفر از شهروندان یهودی تبار آرژانتینی جان خود را از دست دادند، بمب‌گذاری در بانکوک ، دهلی وکنیا در سال ۲۰۱۲، در بحرین در سال ۲۰۱۵، انفجارکشتیهای نفتی درخلیج فارس درسال۲۰۱۹، حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان در سپتامبر ۲۰۱۹ که باعث میلیاردها دلار خسارت و افزایش قیمت بنزین دربازارهای جهانی شد۰
درهمان زمان سرلشکر حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران گفت: «زمان آن است که شمشیرها را از نیام بیرون بکشیم و به آمریکاییها بخاطر خروج از برجام درس عبرت دهیم “۰
وقتی مردم به جان آمده ایران در سال ۸۸ در تظاهراتی میلیونی به کوچه و خیابانها آمدند تا اعتراض خود را نسبت به ظلم و فساد و تقلب و مخالفت با دخالتهای حاکمیت در امور دیگر کشورهای منطقه با فریاد ” نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران” بگوش ناشنوای حاکمین مستبد برسانند، سلیمانی با در اختیار داشتن میلیونها دلار از ذخائر نفتی و ثروت ملی ایران ‏پایگاههای تروریستی جمهوری اسلامی را در این کشورها روز به‌ روز محکم‌تر می‌ساخت.

سردار عارف سلیمانی، برای تحقق منویات قائد خود وخلق جبهه ای به نام ” بدر اسلامی ” و ” وحدت جهان اسلام ” و در راستای مبارزه با “استکبار جهانی” و رژیم صهیونیستی به عنوان دشمنان اصلی اسلام و مسلمین به تشکیل گروهها و دستجاتی بر آمد. این گروهها با هم آهنگی و رابطه نزدیک ایدئولوژی با جوهری اسلامی و زیر نظر قاسم سلیمانی به نیابت از ایران در سوریه و عراق جنگیدند۰ نمونه ای از این گروهها:
“مدافعان حرم” ، نیروی ” قدس ” سپاه ، حزب‌الله لبنان، ” حزب‌الله سوریه” ، سپاه ” بدر” ، گردان” زینبیون” ، گروه “عصائب اهل حق” ، “کتائب حزب‌الله” ، حزب‌الله عراق، گردان ” فاطمیون” (از گروه جنگجویان شیعه حاضر در سوریه است که بسیاری اعضای آن را شماری از افغان‌های مقیم ایران تشکیل می‌دهند، و با وعده اقامت دائم در ایران) .
میلیونها دلار از خزانه دولت ایران خرج این گروههای تروریستی برای تجهیزات جنگی و استخدام آنها شده است .
کمکهای سالانه ۷۰۰ میلیون دلاری جمهوری اسلامی به حزب‌الله لبنان و کمکهای مالی و نظامی به مخالفین ‏در یمن نمونه ای دیگر از این سناریوی تلخ است.
سیستم تبلیغاتی نظام برای توجیه کمکهای مالی خود به گروههای تروریستی از قاسم سلیمانی یک ابر مرد شیعی اسلامی ساخت که با شجاعت و درایت و ایمان توانست از ورود داعش به ایران جلوگیری کند۰
قاسم ‏سلیمانی گرداننده و کارگذار و فرمانده همه برنامه‌هایی بود که منافع آن تنها درجهت تروریسم منطقه‌ای جمهوری اسلامی بود.
در سوریه وقتی مردم از ظلم وجور حکومت بعثی فاشیستی اسد که از کودتای نظامی ۱۹۶۳ تا بحال برسرقدرت هستند، به تنگ آمدند و خواستار تغییر شدند، سردار قاسم، صاحب نشان افتخار ذوالفقار، به کشتاری بی سابقه و خونین آزادیخواهان دست زد و در این کار به لطف همکاری با پوتین موفق شد تا اسد را بر مسند خود مستقر نماید.
بیش از نیم میلیون مردم عادی تا بحال در سوریه کشته شده اند و بیش از سیزده میلیون نفرمجبور به ترک شهر و منزل وکاشانه خود شده اند۰
قاسم سلیمانی، در اعتراضات اخیرمردم آزادیخواه عراق، که مخالف حضور سیاسی و نظامی ایران بودند ، با کشتار مردم بیگناه توسط نیروهای تحت حمایت ‏خود یعنی حشدالشعبی، نقش اصلی و اساسی را درسرکوب و به شکست کشاندن اعتراضات بحق مردم عراق ایفا نمود.

چهل سال است که ایران و مردم آن بازیچه سیاستهای مالیخولیایی و خطرناک باند تبهکاری شده اند که نشان داده اند که کوچکترین ارزشی برای ایران و فرهنگ آن و مردمش ندارند. این باند تبهکار با مزدوران خود بارها و بارها با سرکوبهای خونین و حبس و زجر و زندانی کردن آزادیخواهان نشان داده اند که کمترین بها و ارزشی برای حقوق حقه مردم ایران ندارند ودر این راه از هیچ قتل و جنایتی روگردان نیستند.
آنها با سرکوب زنان ، کارگران و دگراندیشان نشان داده اند تا چه حد از قافله تمدن و پیشرفت و علم دور هستند.
رژیمی که با فریب و الفاظی دروغین و در لباس شبانی دلسوز به قدرت رسید امروز در قامت یک گرگ برجان و مال مردم چنگ زده است و حاضر به هیچ مماشاتی نیست.
رسوایی و شرمساری بزرگی که در پی کشته شدن صد وهفتاد و شش مسافر بیگناه در فضای ایران بوجود آمده چنان عظیم و دهشتناک است که نقابها را از صورت سالوسان و شیادان و زاهدان مردم فریب برداشته و پرده آخرین این سناریو و این کابوس چهل ساله را رقم زده است.
امروز پرده کاملا افتاده است، پرده ای به وسعت ایران عزیز و مردم در روی صحنه بی هیچ حجاب و مانعی مسولینی را میبینند حقیر، بی لیاقت، وحشتزده، مستاصل، ناتوان، فریبکار، مکار و دروغگو با افکار و رفتاری قرون وسطائی و با دستانی خونین و غرق در فساد.
و خیل عظیم مردم با ناباوری از خود میپرسند: آیا ما لیاقت بهتر از این را نداریم؟
شهرام خضوعی
پا نویسی ها
(۱) بی جهت نیست که کریلو دانیلچنکو، تحلیلگر مسایل نظامی می‌گوید: این تجهیزات روسی است که در دست وحشی‌ها و قاتلان، تنها دوستان حکومت پوتین قرار دارد. و اشاره ای هم دارد به سقوط هواپیمای MH17 مالزی که در سال ۲۰۱۴ بر فراز اوکراین سرنگون شد و تمام ۲۹۸ مسافر آن کشته شدند. در سال ۲۰۱۸ رئیس پلیس جنائی هلند اعلام کرد که پس از پژوهشهای مفصل به این نتیجه رسیده اند موشکی که هواپیما را مورد اصابت قرار داده از یک پایگاه نظامی روسیه و از یک سامانه ضد موشکی روسی شلیک شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)