نوشتۀ بیژن برهمندی……….

هادی قائمی در این مصاحبه اطلاع داد که کمپین بین المللی حقوق بشر پیشنهاد می دهد که یک بانک بخصوص اروپائی موظف بشود و زیر زره بین قرار بگیرد و کارش این باشد که ورود کالاهای ضروری همچون دارو و غذا را به سوی ایران هدایت کند

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران با انتشار نتایج یک پژوهش نشان داده است که بدلیل تحریم های بین المللی و نیز سیاست های دولت ایران، بخش قابل توجهی از ایرانیان در دسترسی به غذا، دارو، درمان، تحصیل و اشتغال مناسب دچار مشکلات جدی شده اند.
این نهاد حقوق بشری از جامعه بین المللی می خواهد که نسبت به تحریم های اعمال شده بازبینی انجام گیرد. از دولت ایران نیز خواسته شده است سیاست ههای خود را که به بحران دسترسی به دارو، غذا و سایر نیازهای ضروری مردم دامن می زند متوقف سازد.
در گفتگوئی با هادی قائمی مدیر این نهاد حقوق بشری، وی توضیح می دهد که نمونه بارز عوارض منفی تحریم های بین المللی کمبود دارو و بویژه عدم دسترسی به دارو برای بیماری های خاص است، که بعلت عدم اختصاص ارز کافی از سوی دولت، هم اکنون با بحران شدیدی روبروست.
قائمی می گوید در تحقیقات ما بسیاری از خانوارها بما گفته اند که دیگر دسترسی به گوشت یا میوه تازه و کالاهائی از این قبیل برایشان روز بروز سخت می شود.
قائمی در این مصاحبه اطلاع داد که کمپین بین المللی حقوق بشر پیشنهاد می دهد که یک بانک بخصوص اروپائی موظف بشود و زیر زره بین قرار بگیرد و کارش این باشد که ورود کالاهای ضروری همچون دارو و غذا را هدایت کند ، تا کل واردات ایران صدمه نبیند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com