مایکروسافت پوشه جدید محافظت شده­ای در داخل  فضای ابری آنلاین  OneDrive معرفی کرد که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات حساس و مهم را به صورتی امن و مطمئن ، با استفاده از یک لایه امنیتی بیشتر، برای شما فراهم خواهد کرد.

دسترسی به این صندوق شخصی تنها با احراز هویت با استفاده از روش هایی همچون شناسایی اثر انگشت، شناسایی چهره، PIN یا احراز هویت از طریق ارسال کد با پیام کوتاه یا ایمیل، امکان پذیر است.

پوشه صندوق شخصی در کنار دیگر پوشه های شما نشان داده خواهد شد اما با این تفاوت که همیشه قفل خواهد بود و هرگاه خواستید از طریق وب، کامپیوتر یا موبایل به آن دسترسی پیدا کنید باید دوباره احراز هویت کنید، در نتیجه حتی در صورت هک شدن حسابتان، بازهم فایل­هایی دارید که از دست همه محفوظ است.

به توصیه مایکروسافت این محدوده امن می­تواند برای نگه­داری از اطلاعات حساس تری همچون کپی پاسپورت، مدارک مربوط به مالیات، ماشین یا خانه، کارت های شناسایی و اطلاعات حسابتان مثل کارت­ های بانکی، مورد استفاده قرار بگیرد.

تا زمانی که فضای ابری کلی حسابتان پر نشده باشد، می­توانید در صندوق شخصی فایل ذخیره کنید. علاوه بر این مایکروسافت بدون دریافت هیچ هزینه ­ای، فضای ذخیره سازی پایه OneDrive را از ۵۰ گیگابایت به ۱۰۰ گیگابایت افزایش داد.

به طور پیش فرض، صندوق شخصی تمامی امکانات امنیتی ارائه شده توسط OneDrive از جمله: رمز گذاری فایلها به هنگام بلا استفاده بودن در فضای ابری یا انتقال به دستگاهی دیگر، محافظت در برابر باج افزار، پاک سازی یا بازیابی توده ­ای فایل­ها، بررسی فعالیت‌های مشکوک و ویروس­ یابی، برای هر فرمتی را دارا می­باشد.

علاوه بر این، در صورتی که OneDrive با کامپیوتر شما همگام سازی شده باشد، فایل­ها به جای ذخیره شدن در پوشه‌ای معمولی، در فضایی از حافظه ذخیره می­شوند که توسط برنامه BitLocker رمز گذاری شده باشد (فقط در ویندوز ۱۰).

همچنین مایکروسافت اعلام کرده: “برای برخورداری از امنیت بیشتر، توصیه می­کنیم در گوشی‌های iOS و آندرویدتان حتما رمز گذاری را فعال کنید”. با استفاده از این تدابیر در کنار یکدیگر، در صورتی که کامپیوترتان (دارای ویندوز ۱۰) یا گوشی موبایلتان مفقود شده، یا به سرقت رفته یا کسی به آن دسترسی پیدا کرده باشد، فایل­های شما امنیت خود را حفظ خواهند کرد.

علاوه بر این، در صورتی که برای مدت زمان مشخصی حسابتان غیر فعال بماند (۳ دقیقه برای موبایل و ۲۰ دقیقه در وب)، صندوق شخصی دوباره قفل خواهد شد و برای بازکردن آن باید دوباره مراحل احراز هویت را طی کنید.

همچنین در صورت اتصال به صندوق شخصی از کامپیوتری ناآشنا، فایل­های شما در حافظه کش مرورگر ذخیره نخواهد شد.

ابزار صندوق شخصی برای کاربران نسخه وب، کامپیوتر هایی با سیستم عامل ویندوز ۱۰، گوشی ­های آندروید و iOS قابل استفاده می­باشد.

البته این قابلیت فعلا در کشورهای استرالیا، کانادا و نیوزیلند، فعال است و تا پایان سال برای دیگر کشور‌ها نیز فعال خواهد شد.


پشتیبانی فنی رایگان

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)