به علت کشتار وحشیانه‌ی اخیر مردم مظلوم و به ویژه جوانان جان به لب رسیده‌ی خونین‌کفن‌مان در روزهای ۲۴ و ۲۵ و ۲۶ آبان ۱۳۹۸ و به مناسبت چهلمین روز به خون غلتیدن جگرگوشه‌هایمان، به مدت سه روز در روزهای ۳ و ۴ و ۵ دی‌ماه در سراسر کشور عزای عمومی‌ اعلام می‌کنیم.

در ایران و سراسر جهان از یکایک افراد، گروه‌ها، جمعیت‌ها، رسانه‌ها، احزاب و شخصیت‌های شرافتمند آزادیخواهی که خون ایرانی در بدن دارند می‌خواهیم به این ۳ روز عزای عمومی‌ بپیوندند، از آن حمایت کنند و به طرق مختلف در آن شرکت جویند.

این خونین‌کفنان فقط فرزندان ما نیستند. فرزندان شجاع از جان گذشته‌ی افتخارآفرین ایران هستند. فرزندان یکایک شما ایرانیان عزادار شرافتمند با غیرتی که در آرزوی آزادی، رفاه، سربلندی و خوشبختی میهن می‌باشید.

در فاجعه‌های ملی اعلام عزای عمومی‌ وظیفه‌ی دولت‌هاست. دولتی که برای شهادت چند نفر در فلسطین و لبنان و بحرین اعلام عزاداری می‌کند، در این فاجعه‌ی بزرگ، کمترین وظیفه‌اش اعلام عزای عمومی‌ بود. دولت و رژیمی‌ که قبول دارد در اعتراضات سراسری آبان لااقل عده‌ای هم بی‌گناه کشته شده‌اند و حتی از نظر همین دولت و رژیم نیز «شهید» نام دارند کمترین وظیفه‌اش اعلام عزای عمومی‌ بود- نکردند و اکنون ما می‌کنیم.

بدیهی است همه‌ی ما مادران داغدار قتل عام جگرپاره‌هایمان نه تنها در این سه روز عزای عمومی، که تا سالیان دراز سیاه‌پوش خواهیم بود. ایمان راسخ داریم یکایک هموطنانی که عِرق میهن دارند و درد تا مغز استخوان ما را درک می‌کنند و قلب‌شان برای وطن و فرزندان وطن می‌تپد در آن سه روز عزای عمومی‌ در سراسر ایران و جهان همراه ما سیاه‌پوش خواهند بود.

مادران داغدار قتل عام آبان ۱۳۹۸

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)