امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی، جمعا به ۳۰ سال زندان محکوم شده است، در نامه‌ای از داخل زندان اوین، روز حقوق بشر را تبریک گفته است. متن این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار سازمان حقوق بشر ایران قرار گرفته، در زیر می‌آید. 

با اجرای ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، امیرسالار داوودی باید ۱۵ سال را در زندان سپری کند. 

سازمان حقوق بشر ایران بار دیگر سرکوب وکلای مستقل و حکم ناعادلانه حبس امیرسالار داوودی را شدیدا محکوم می‌کند.

محمود امیری مقدم، سخن‌گوی سازمان حقوق بشر ایران، پیشتر نیز در این رابطه گفت: «حکومت ایران با سرکوب و حبس وکلای مستقل نشان می‌دهد که ظرفیت مدارا با هیچ گونه بیان غیر خودی را ندارد. جامعه جهانی، بخصوص اتحادیه اروپا، باید با واکنش سریع و قوی بهای سیاسی این سرکوب‌ها را بالا ببرد».

متن نامه امیرسالار داوودی:

به نام خداوند داد آفرین 
۱۹ آذر ماه، روز جهانی حقوق بشر، بهانه‌ای است تا به همه عاشقان و شیفتگان انسان به عنوان اشرف مخلوقات یاد آوری نماید که رعایت، حفظ و حراست تام و تمام حقوق طبیعی و ذاتی ابناء بشر ضامن فراهم آمدن جهانی زیبا و عاری از هرگونه خشونت، درد و کینه‌توزی و در یک کلام جهانی مالامال از صلح و آرامش و مسالمت خواهد بود و از این منظر هر روز از زندگی ما می‌بایست توام با بزرگداشت حقوق بشر باشد و دائما به خودمان یادآوری کنیم که اعلامیه جهانی حقوق بشر بنای عقلای جهان معاصرمان به جهت تکریم انسانیت بوده است.
روز جهانی حقوق بشر را به سهم خود و به عنوان یک فعال کوچک حقوق بشر به همه علاقه‌مندان و شیفتگان انسانیت شاد‌باش عرض می‌کنم و روزی را آرزو می‌کنم که اعلامیه جهانی حقوق بشر بی‌تنازل و بدون کم و کاست مورد رعایت و احترام همگان و خاصه صاحبان قدرت و مکنت در سراسر جهان قرار بگیرد. 
امیرسالار داودی 
۹۸/۹/۱۹
ندامتگاه اوین اندرزگاه ۷ سالن ۵

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com