سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۸: رشید ناصرزاده، فعال محیط زیست اهل اشنویه در هنگام بازگشت به ایران از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و گفته شده به اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، رشید ناصرزاده، ۴۴ ساله روز سه‌شنبه ۱۲ آذر ماه بازداشت شد. وی پیش از بازداشت در زمینه محیط زیست فعالیت می‌کرد و در هنگام بازگشت از اقلیم کردستان عراق توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده است. 

یکی از نزدیکان وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «او که به صورت قانونی برای دیدن بستگانش به اقلیم کردستان عراق رفته بود در حین بازگشت از کردستان عراق روز سه شنبه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد».

این منبع همچنین افزود که طی روز پنج‌شنبه ۱۴ آذر ماه از اطلاعات ارومیه با یکی از بستگان رشید ناصرزاده تماس گرفتند و گفتند که او را از اطلاعات اشنویه به ارومیه منتقل کردند.

خانواده رشید ناصرزاده تاکید دارند که او «وابستگی حزبی نداشته و هیچگونه فعالیتی را علیه نظام انجام نداده» است و نمی‌دانیم که او را به چه علتی بازداشت کرده‌اند.

رشید ناصرزاده، پدر دو فرزند، فعال مدنی و محیط زیست شهرستان اشنویه، عضو گروه کوهنوردان این شهر و پیمانکار اداره گاز می باشد.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com