حکومت جمهوری اسلامی به طور ناگهانی قیمت بنزین را که اثرگذارترین عامل برای سایر قیمت‌ها و مایحتاج مردم است، به میزان سیصد در صد یعنی تا سه برابر افزایش داد. بدیهی است که این افزایش بهای بنزین، سریعا هزینه ایاب وذهاب و قیمت تمام اجناس، کالاها و خدمات را بالا خواهد برد. این تصمیم نابخردانه در هنگامی گرفته شده که هم اکنون هم، ملت ایران زیر بار گرانی، تورم، فقر و بیکاری کمر خم کرده است. مسلما اتخاذ چنین تصمیمی از سر استیصال و در اثر فشار اقتصادی و تنگناهایی است که حکومت با آن ها روبرو شده است. قدرتمداران جمهوری اسلامی، پس از پیروزی انقلاب، مرتکب خطاها و اشتباهات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی متعددی گردیده‌اند که بوجود آمدن بحران‌های مختلف در پیش روی کشور نتیجه آن خطاها است. اکنون در زمانی‌که وضعیت اقتصادی کشور متلاطم و ویران، و اوضاع معیشتی مردم نابسامان و تحمل‌ناپذیر گردیده، حکومت بر خلاف گفته‌های صریح قبلی خود، ناگهان تصمیم به افزایش بهای بنزین و درنتیجه شعله‌ورتر کردن آتش گرانی ها و تورم بیش از پیش می‌گردد.

جبهه ملّی ایران اعتقاد دارد که حکومت باید تصمیم نا به جای افزایش قیمت بنزین را هرچه زود تر لغو کند. حکومت باید راه حل بحران‌های اقتصادی را نه در گران کردن سیصد در صدی بهای بنزین، که در مسیرهای خردمندانه دیگری جستجو کند؛ پایان دادن به خصومت بی‌دلیل با جامعه جهانی، برخورد عزتمندانه و تؤام با احترام متقابل با همسایگان و قدرت‌های فرامنطقه‌ای، پایان دادن به دخالت‌های خود در مناقشات منطقه‌ای و بار کردن هزینه این مداخلات بر گرده ملت ایران، برخورد واقعی با فساد گسترده موجود‌، آزاد کردن زندانیان سیاسی، رعایت آزادی‌های اساسی و اولیه ملت ایران و تن دادن به برگزاری یک انتخابات آزاد، تحت نظارت قابل قبول برای همگان برای برپایی یک مجلس مؤسسان جهت تدوین یک قانون اساسی تضمین کننده حاکمیت ملّی و منطبق با نیازهای امروز جامعه ایران، اقداماتی است که میتواند کشور را از بحران های عدیده و خطرات بزرگی که در کمین است، برهاند.

 

بیست و پنجم آبانماه ۱۳۹۸

تهران شورای مرکزی جبهه ملی ایران

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com