سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۸: اردیبهشت ماه سال جاری، یک زندانی که با اتهام «تجاوز» به اعدام محکوم شده بود در زندان مراغه اعدام شده است و رسانه‌های داخل کشور تا امروز در خصوص آن سکوت کرده‌اند.

بنا به گزارش خبرگزاری هرانا، در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری، یک زندانی که با اتهام «تجاوز» به اعدام محکوم شده بود در زندان مراغه اعدام شده است.

این زندانی که هویتش وحید ندامت، ۲۱ ساله، اهل شهرستان مراغه اعلان شده، از دو سال پیش از اجرای حکم بازداشت و در زندان بسر برده بود.

پیشتر سازمان حقوق بشر ایران خبر اعدام یک زندانی در روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در زندان مراغه را منتشر کرده بود. به نظر میرسد اعدام وحید ندامت نیز در همین روز انجام شده باشد.

رسانه‌های داخل ایران با وجود گذشت حدود شش ماه در خصوص اعدام این دو زندانی سکوت کرده‌اند.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده است. در این مدت رسانه‌های داخل ایران تنها ۳۷ اعدام را اعلام کردند و ۷۳ مورد دیگر از سوی منابع سازمان حقوق بشر ایران به تأیید رسیده است.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com