سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۸: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات رضوانه محمدی در دادگاه انقلاب برگزار شد و اتهاماتی همچون «جرمزادیی از همجنسبازی و برچسب‌زدایی و ننگ زدایی از همجنسبازان» به وی ابلاغ شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز شنبه ۱۱ آبان ماه، جلسه رسیدگی به اتهامات رضوانه محمدی، فعال برابری جنسیتی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.

در این جلسه اتهاماتی همچون «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق، جرمزادیی از همجنسبازی، برچسب‌زدایی و ننگ زدایی از همجنسبازان، قابل پذیرش کردن همجنسبازی به ویژه با همکاری سازمان های عقیدتی و مذهبی، پاسخگو کردن مقامات جمهوری اسلامی ایران در بروز نقض گسترده حقوق بشر (عدم به رسمیت شناختن همجنسگرایی)» به وکیل رضوانه محمدی ابلاغ شد.

رضوانه محمدی در خصوص شواهدی که در دادگاه علیه وی استفاده شده به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «شواهدی که در دادگاه علیه من استفاده شد تحقیقات دانشگاهی من بود که در زمان بازداشتم در ۱۲ شهریور ماه سال گذشته از داخل لبتاپم پیدا کرده بودند. دادگاه بدون تنش و مشکل برگزار شد و وکیلم لایحه دفاعیه را تحویل داد». 

این دومین جلسه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی محسوب میشد و جلسه نخست در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در همین شعبه برگزار شده بود.

گفتنی است، رضوانه محمدی در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۷ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد و پس از حدود ۲۵ روز سلول انفرادی به بند زنان زندان اوین منتقل شد. وی در نهایت روز شنبه ۲۸ مهر ماه همان سال، پس از سه هفته با تودیع وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی از بند زنان آزاد شد. شرکت در کنفرانس ایلگا که توسط یک سازمان غیرانتفاعی به همین نام برگزار می‌شود، یکی از دلایل بازداشت رضوانه محمدی بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com