دبیرکل سازمان ملل که بالاترین مقام در این نهاد است در گزارش اخیر که در ۲۴ سپتامبر ارائه گردیده، علاوه بر موضوع بی حقوقی و تبعیض علیه زنان، دستگیری‌های گسترده‌ی فعالان سیاسی و فعالین کارگری، به حکم‌های زندان طویل‌المدت و اعدام به موضوع اقلیت جنسی و همجنسگرایان نیز پرداخته است.
برخلاف تصور بسیاری که فکر می‌کنند مساله‌ی اقلیت‌های جنسی در اولویت‌های پرداخت به موضوعات ایران نیست.
شادی امین هماهنگ‌کننده شش‌رنگ با اشاره به این گزارش و اقدام دبیر کل سازمان ملل از اهمیت اقدامات بین‌المللی در زمینه‌ی یو.پی.آر و در نهایت نتیجه‌ و فواید این اقدامات برای خانواده‌ی ال‌جی‌بی‌تی ایران می‌گوید.
بخش اول مصاحبه‌ی شادی امین با تلویزیون برابری(آرش کمانگر) را در رابطه با ساز و کار سازمان ملل و اقدامات ششرنگ در این زمینه مشاهده کنید
https://www.youtube.com/watch?v=G0FAzfBo9BM

شادی امین در قسمت دوم در مورد نقش کمپین‌ها و مدافع‌گری حقوق‌بشری در فضای افکار عمومی صحبت می‌کند.
از اینکه پرداخت کمپین‌ها و سازمان‌های حقوق بشری مسایل ایران را در افکار عمومی جهانی مطرح می‌کند.
همینطور از مساله‌ی ارتباط محدودیت پوشش و بیان‌های متفاوت جنسیتی می‌گوید. از دوگانه و دوتایی جنسیتی زن و مرد که جمهوری اسلامی چیزی فرای این دو را به رسمیت نمی‌شناسد.


https://www.youtube.com/watch?v=rmVqftIGPm8

شادی امین، هماهنگ‌کننده‌ی شش‌رنگ در بخش سوم مصاحبه با رادیو و تلویزیون برابری، از لزوم پیش‌روی مبارزه حتی بعد از رسیدن به بخشی از خواسته‌هایش صحبت می‌کند و اینکه این مساله بر عهده‌ی جریان پیش‌رو است.
همینطور از دختر آبی و مساله‌ی حضور زنان در استادیوم‌ها صحبت می‌کند.
شادی امین در این مصاحبه از نگرانی جمهوری اسلامی از عصیان زن‌ها، از سبملیک بودن مساله‌ی ورزشگاه‌ها برای زنان، از لزوم انتشار محتواهای فکری بسیار در حوزه‌ی اقلیت‌ها صحبت می‌کند


https://www.youtube.com/watch?v=c5Ut3-djU2c

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)