سازمان حقوق بشر ایران؛ ۴ مهر ماه ۱۳۹۸: حکم سه زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی ارومیه (دریا) به اجرا درآمد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، در اولین ساعات روز جاری، پنج‌شنبه ۴ مهر ماه، حکم اعدام سه زندانی در زندان مرکزی ارومیه به اجرا درآمد.

هویت این سه زندانی که با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» به اعدام محکوم شده بودند، رعوف آزادی‌خواه، ابراهیم احمدی‌پور و شهاب الدین محمدپور، همگی از بند ۱۵ این زندان احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: «رعوف آزادی‌خواه و ابراهیم احمدی‌پور هم جرم بودند و از ۳سال پیش در زندان بودند. اتهام ایشان نزدیک یک تن هرویین بود که البته این میزان می‌تواند اعترافی باشد [یعنی کسی اعتراف کرده که مواد را با ایشان داد و ستد کرده و یا خودشان زیر شکنجه اعتراف کرده باشند]. شهاب الدین محمدپور هم دو کیلو و نیم هروئین در پرونده خود داشت و از ۶ سال پیش در زندان بسر میبرد».

روز گذشته، سازمان حقوق بشر ایران خبر انتقال این سه زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم را را اعلام کرده بود.

اعدام این سه زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاءعام اجرا شده که ۹ مورد آن با اتهامات مربوط به «مواد مخدر» صورت گرفته است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)