اگر از نسخه رایگان اپلیکیشن CamScanner استفاده می‌کنید، خرابکارها می‌توانند دستگاه اندروید شما را هایجک کرده و داده‌هایتان را به سرقت برند. Camscanner از اپلیکیشن‌های محبوب اندروید می‌باشد که بیش از ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده است.

در حال حاضر گوگل نسخه رایگان این اپلیکیشن را از روی فروشگاه Google Play حذف کرده است و شما نیز باید این اپلیکیشن را از روی گوشی خود حذف کنید. 

محققان امنیتی Kaspersky بعد از بررسی دیدگاه های منفی کاربران این اپلیکیشن در فروشگاه گوگل به این مشکل پی بردند. 

توجه کنید که نسخه رایگان این اپلیکیشن به دلیل استفاده از اپلیکیشن واسط تبلیغات این مشکل را دارد، نسخه پولی اپلیکیشن CamScanner شامل این اپلیکیشن واسط نیست و هیچ مشکلی ندارد و همچنان روی فروشگاه گوگل برای دانلود موجود است. 

توصیه می‌کنیم حتما از اپلیکشن‌های آنتی‌ویروس به روز و مطمئن روی موبایلهاتان استفاده کنید.همچنین قبل از دانلود اپلیکشن همیشه دیدگاه سایر کاربران را بخوانید، اگر کاربران از چیزی شکایت کرده‌اند آن را بررسی کنید، از صاحب نظری بپرسید و یا قید آن اپلیکیشن را بزنید. در نظر داشته باشید اگر دیدگاه‌های اپلیکیشنی مثبت بود لزوما به معنی امن بودن آن نیست، اما اگر تعداد دیدگاه های منفی کاربران در استفاده از نرم‌افزاری منفی است و یا همه از یک موضوع خاصی شاکی هستند خب باید نسبت به دانلود این برنامه مشکوک شوید. 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com