سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۵ تیر ۱۳۹۸: حکم قصاص نفس چهار زندانی صبح سه‌شنبه در زندان ارومیه به اجرا درآمد.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، حکم اعدام چهار زندانی صبح روز سه‌شنبه، ۲۵ تیر، در زندان ارومیه به اجرا درآمد. هر چهار تن به قصاص نفس محکوم شده بودند. سازمان حقوق بشر ایران روز گذشته از انتقال این چهار زندانی به سلول‌های انفرادی جهت اجرای حکم خبر داده بود.

منابع سازمان، هویت دو تن از این زندانیان را خالد رویان و هیمن بناوند اعلام کرده‌اند.

روز سه‌شنبه همچنین دو زندانی دیگر به نام‌های محرم نعمتی و اکبر برتر برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شدند. این دو زندانی در رابطه با جرایم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۱۸ میلادی، دست‌کم ۲۷۳ نفر در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند که از این تعداد دست‌کم ۱۸۸ نفر با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند. تقریبا ۶۶ درصد اعدام‌های شمارش شده این سال، یعنی ۱۸۰ مورد از سوی مقامات اعلام نشده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com