وقتی شما میخواهید علاقه یا کشش تان را به فردی همجنس ابراز کنید که نه او از گرایش جنسی شما خبر دارد و نه شما درباره گرایش جنسی او چیزی می دانید، در واقع شما قصد دارید همزمان دو کار انجام دهید: ۱- آشکارسازی ۲- ابراز علاقه.
به همین دلیل، این مساله پیچیده تر از آشکارسازی برای دوست یا همکاری است که شما کششی به او ندارید .
باید برای سناریوهای مختلفی آماده باشید. به طور مثال، باید بدانید که او ممکن است گرایش شما را بپذیرد ولی ابراز علاقه شما را بی پاسخ بگذارد (چون گرایش او معطوف به همجنس نیست یا چون او با فرد دیگری در ارتباط است یا حتی ممکن است او نیز گرایش به همجنس داشته باشد اما کشش متقابلی به شخص شما حس نکند). ممکن است او درباره گرایش شما واکنش منفی نشان دهد ( که در این حالت به طور منطقی، احتمالا ابراز علاقه شما را نیز نسبت به خودش پس خواهد زد) .

از آنجا که بسیار احتمال دارد با وضعیتی غیرقابل پیش بینی مواجه شوید؛ توصیه ما این است که هیچ گاه این دو کار ( آشکارسازی و ابراز علاقه ) را همزمان انجام ندهید. ابتدا مدتی را زمینه سازی کنید( بحث های مرتبط با موضوع گرایش های جنسی را مطرح کنید. به طور مثال پیشنهاد دیدن یک فیلم رنگین کمانی را به همکارتان بدهید یا مطلبی درباره روابط همجنسخواهانه برای او در شبکه های اجتماعی ارسال کنید و غیر مستقیم نظرش را بپرسید. از واکنش او میتوانید تا حدی بفهمید که چه موضعی دارد. مثلا ممکن است بگوید « چه باحالن» یا « اصلا ً نمیتونم درکشون کنم!» این واکنش به شما کلید می دهد و باب بحث و گفتگوهای بعدی را باز می کند. در جریان بحث ها ممکن است او را حامی یا کنجکاو برای دریافت اطلاعات بیشتر بیابید یا حتی متوجه شوید تعصبات او به اندازه ای است که هنوز برای آشکارسازی زود است. اگر این روند به شکل مثبتی جلو رفت و بدون دردسر آشکارسازی کردید و در عین حال، مطمئن شدید که فرد دیگری در زندگی طرف تان نیست، با فاصله یکی دو ماه، علاقه تان را ابراز کنید.

⚠️نکته مهم : معمولا ً وقتی برای فردی آشکارسازی می کنید ، اگر او هم تمایلات مشابهی داشته باشد، احتمال دارد که در جریان همان مکالمه، به این تمایلات اشاره کند. مثلا ً ممکن است بگوید « راستش منم گاهی فکر میکنم ممکنه دوجنسگرا باشم»( این جمله این نوید را می دهد که بعدتر میتوانید به او ابراز علاقه کنید!) گاه نیز در جریان آشکارسازی شما، او جملاتی را میگوید که پیشاپیش شما را مطمئن می کند که ابراز علاقه تان به او بی نتیجه است. مثلا ً « من توی نوجوونی م یه بارسعی کردم امتحانش کنم ولی اشتباه بود. اصلا دلم نمی خواد دوباره تجربه ش کنم. دیگه مطمئنم که من فول استریتم!» .

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com