سازمان حقوق بشر ایران، ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۸: مسئولین زندان از درمان و تقبل هزینه های درمانی محمد حبیبی، معلم زندانی و فعال صنفی معلمان خودداری میکنند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، محمد حبیبی، معلم محبوس در زندان اوین روز یکشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۸ جهت رسیدگی پزشکی از زندان اوین به بیمارستان فارابی تهران منتقل و پس از معاینه پزشک و تجویز دارو و تشخیص اینکه غده‌ای که در دست او وجود دارد باید هرچه سریعتر خارج شود با ممناعت مسئولین به زندان بازگردانده شد.

یک منبع آگاه به سازمان حقوق بشر ایران گفت: مسئولین زندان از درمان محمد حبیبی و تقبل هزینه درمان او خودداری میکنند. این در حالی است که هزینه های درمانی زندانیان بر عهده زندان است.

لازم به یادآوری است محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در جریان تجمع صنفی معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه همراه با ۱۵ معلم دیگر به دست مامورین امنیتی بازداشت و علیرغم آزادی همه بازداشت شدگان او با قید کفالت در بازداشت ماند و به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

دادگاه بدوی در تاریخ ۱مرداد ماه ۱۳۹۷ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمد زاده برگزار شد و محمد حبیبی به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به ۷ سال و ۶ ماه حبس و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۸ ماه حبس و همچنین ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه ها و دسته های سیاسی و اجتماعی و وممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. وی در نهایت شهریور ماه ۱۳۹۷ از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شد.

دادگاه تجدید نظر حبیبی در تاریخ دوم آبان ماه ۱۳۹۷ به ریاست قاضی احمد زرگر برگزار شد و این دادگاه در دی ماه ۱۳۹۷ رای دادگاه بدوی را عینا تائید کرد که با توجه به ادغام احکام ۷ سال و ۶ ماه از حبس وی قابلیت اجرایی دارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com