سازمان حقوق بشر ایران، ۳ تیر ماه ۱۳۹۸: یک زن در زندان مرکزی سنندج به نام صغری خلیلی که به اتهام «قتل عمد» به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده، برای نجات به یاری خیران نیازمند است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صغری خلیلی متولد ۱۳۶۲، اهل روستای بیساران از توابع شهرستان سروآباد است که به اتهام «قتل عمد»ی که در تاریخ ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۱ به وقوع پیوسته بود بازداشت و تاکنون زیر حکم اعدام بسر میبرد.

امید بدری، همسر صغری خلیلی در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «در سال ۹۴ حکم اعدام تایید شد، اما قتلی که خانم من مرتکب شد به خاطر مساله ناموسی بود و کسی بنام [نام نزد سازمان حقوق بشر ایران محفوظ است] مدام مزاحم همسرم می شد و او را اذیت می کرد. مردم اهالی روستا اطلاع دارند که مقتول چندین خانواده دیگر را هم به همین شیوه اذیت می کرد و به زن مردم فشار می آورد. علی دست از سر همسرم بر نمی داشت در حالیکه همسر من یک زن شوهردار بود و نهایتا صبر همسرم لبریز شد و ناچارا او را با ضربات چاقو به قتل رساند».

وی همچنین افزود: «الان در طول این ۷ سالی که زندان بوده یک فرزند ۴ ساله هم دارد و در زندان همزمان با او زندگی می کند و این فرزند را در زمان ملاقات شرعی که با هم بودیم بدنیا آورد. همچنین یک فرزند دیگر دارم که الان ۱۴ سال سن دارد. الان دو ماه مانده به اجرای حکم، اگر ما نتوانیم پول دیه را تهیه کنیم صغری اعدام خواهد شد. ما به کمک خیرین تا کنون ۱۶۰ ملیون پول پرداخت کردیم و حالا ۳۰۰ ملیون دیگر می‌خواهند تا رضایت مادرش را جلب کنیم».

سازمان حقوق بشر ایران از خیرینی که مایل به کمک برای نجات این زن از اعدام هستند دعوت می‌کند تا از طریق شماره حسابی که در عکس‌ها آمده کمک خود را به حساب ویژه‌ای که برای این منظور درنظر گرفته شده واریز کنند.


نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)