سازمان حقوق بشر ایران، ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۸: دوازده زندانی که غالبا با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، سه‌شنبه ۲۱ خرداد ماه، در زندان رجایی شهر کرج ۱۲ زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. قرار است این زندانیان که غالبا با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند روز چهارشنبه در صورتی که شکات پرونده حاضر به رضایت نشوند، اعدام شوند.

علی بابایی و امیر طهماسب نام دوتن از این زندانیان است که پیش از انتقال به انفرادی در بند ۱ این زندان بسر میبردند.

بیشترین اعدام‌های سال گذشته میلادی در زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران، در سال ۲۰۱۸ میلادی، دست‌کم ۲۷۳ نفر در زندان‌های مختلف ایران اعدام شدند که از این تعداد دست‌کم ۱۸۸ نفر با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند. تقریبا ۶۶ درصد اعدام‌های شمارش شده این سال، یعنی ۱۸۰ مورد از سوی مقامات اعلام نشده‌اند.

عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com