محیط زندگی خود را در نظر بگیرید. کارکرد کدام بخش بهتر است؟ کدام نیازها بایستی به شیوه‌ای بهتر طرح و بیان شوند؟

راه‌های زیادی برای طرح نیازهای جامعه وجود دارد، خواه از طریق آگاهی بخشی عمومی، جمع‌آوری کمک مالی یا انجام کار به صورت انفرادی. گاهی اوقات این روش‌ها نتیجه بخش است. اما در بسیاری از موارد، تنها راه حصول اطمینان از اینکه دولت، مسئولیت یک راه حل پایدار و بلند مدت در برخورد با مشکلات جامعه را برعهده می‌گیرد، حضور در عرصه سیاست‌گذاری است؛ و شهروندانی هم‌چون شما، در تاثیرگذاری بر دولت و وادار کردن آن به ارائه راه حل خاص در خصوص موارد مورد نظر، نقشی بر عهده دارند. وارد شدن در این عرصه را فعالیت مدنی می‌نامند.

اگر می‌خواهید با کمک هم‌محله‌ای‌ها و نزدیکان نظر مقامات محلی را نسبت به مسئله خاصی تغییر داده، وضعیت محل زندگی‌تان را بهتر کنید،‌ این دوره آموزشی آنلاین ممکن است به دردتان بخورد. این دوره آموزشی تحت عنوان «فعالیت مدنی برای بهبود و پیشرفت جامعه»، روش‌هایی برای برنامه‌ریزی و اجرای کارزارهای کنشگری مدنی را به شما آموزش می‌دهد که به کمک آن خواهید توانست بر مقامات محلی تأثیر گذاشته، آنان را به انجام اقدامات لازم و ایجاد تغییرات مثبت در جامعه ترغیب کنید.

این دوره آموزشی به پنج درس تقسیم‌بندی شده است:

  1. آشنایی با مفهوم فعالیت مدنی
  2. برنامه‌ریزی برای فعالیت مدنی
  3. ایجاد و پرورش پیام در فعالیت مدنی
  4. اجرای کارزار مدنی
  5. نتیجه‌گیری: آموختن از تلاش‌ها و نگاه به آینده

در پایان هر درس، میزان آموخته‌های شما از طریق یک آزمون کوتاه سنجیده خواهد شد.

فعالیت مدنی برای بهبود و پیشرفت جامعه‌

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com