سازمان حقوق بشر ایران، ۳ خرداد ماه ۱۳۹۸: مسئولان قضایی با آزادی مشروط اسماعیل عبدی، از اعضای کانون صنفی معلمان ایران که هم اکنون محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند، مخالفت می‌کنند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، اسماعیل عبدی، زندانی سیاسی زندان اوین که به‌دلیل فعالیت‌های صنفی خود به زندان محکوم شده و هم اکنون نیمی از محکومیت ۶ ساله خود را پشت سر گذاشته است، نتوانسته از حق آزادی مشروط استفاده کند.

یکی از نزدیکان وی در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «بیش از یک سال است بی دلیل از مرخصی محروم شده و همین طور قانون آزادی مشروط شاملش میشود، ولی متاسفانه برایش اِعمال نمیکنند و ایشان همچنان در زندان است».

اسماعیل عبدی، آموزگار، کنش‌گر مدنی و عضو کانون صنفی معلمان است که در تاریخ ۲۳ اسفند ماه ۱۳۸۵ برای اولین بار به علت شرکت در یک تجمع اعتراضی به مدت یک روز بازداشت شد.

عبدی همچنین در ۲۶ شهریور ماه ۱۳۸۶ در نشست شورای هماهنگی کانون‌های صنفی معلمان سراسر کشور، توسط پلیس امنیت با یک بازداشت یک روزه دیگر روبه‌رو شده بود.

وی در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۸۷ نیز در هنگام دیدار با نماینده فراکسیون اقلیت مجلس در مقابل در اصلی مجلس شورای اسلامی بازداشت و یک روز بعد آزاد شد. همچنین در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹ منزل او توسط وزارت اطلاعات مورد تفتیش قرار گرفت و وسایل شخصی وی ضبط گردید.

در نهایت سال ۱۳۹۰ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیر عباسی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «ارتباط با دول متخاصم» برای اسماعیل عبدی حکم ۱۰ سال زندان که به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمده بود را صادر کرد.

اسماعیل عبدی در تاریخ ۶ تیر ماه ۱۳۹۴ توسط قرارگاه ثارالله دستگیر و ۱۰ ماه را در بازداشت و زندان سپری کرد و سپس آزاد شد. حکم اسماعیل عبدی در دادگاه تجدید نظر به ۶ سال زندان تقلیل پیدا کرد. او در تاریخ ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۵ در منزل خود بازداشت شد و تا امروز در زندان به سر می‌برد.

اسماعیل عبدی از مشکلات ریوی رنج می‌برد و در زندان از دسترسی مناسب به درمان محروم است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)