سازمان حقوق بشر ایران، ۳ خرداد ماه ۱۳۹۸: مجید اسدی، فعال دانشجویی سابق در زندان رجایی شهر کرج، از مشکلات چشم، کیست کبدی و کمر رنج میبرد و به علت مخالفت مسئولان با اعزام زندانیان سیاسی به مراکز درمانی خارج از زندان، از درمان محروم شده است.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، مجید اسدی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج و فعال پیشین دانشجویی از مشکلات عدیده جسمی رنج میبرد و به درمان دسترسی ندارد.

یکی از نزدیکان وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «شبکیه چشم مجید شدیدا التهاب پیدا کرده و با صحبتی که ما با دکترش داشتیم گفت، به خاطر شرایط پر فشاری است که برایش ایجاد شده و باعث ضخیم شدن شبکیه چشمش شده. به خاطر همین دکترش تاکید زیاد میکرد که باید هر سه ماه یکبار تحت معاینه باشد. آخرین مراجعه اش به دکتر متخصص چشم فروردین پارسال بوده و لکه سیاهی که در چشم راستش است، تشدید هم شده که بسیار نگران کننده است».

این منبع در ادامه گفت: «از طرفی هم مشکل کیست کبدی بود که از بعد از بازداشت دومش برایش ایجاد شد، فقط توانستیم تا مرحله‌ای از پیگیری پزشکیش پیش برویم که جواب آزمایشاتش وجود این کیست را تایید کرده و بعد از آن به خاطر ممانعت زندان از اعزام زندانی ها به بیمارستان مراجعات بعدی به پزشک متخصص شان عملا کنسل شد که وضعیتشان را برای ما واقعا نگران کننده کرده. مسئله دیگه هم التهاب ستون فقرات مجید است که آن هم به خاطر فشارهای روانی است که از هر دو مرحله بازداشتش ایجاد شده و باید تحت مراقبت های پزشکی باشد و شرایط نامناسب زندان روی تشدید این بیماری کاملا موثر بوده، مجید تا قبل از بازداشت دومش به خاطر بیماری چشم و کمرش تحت درمان بود و دارو مصرف می‌کرد. چون این بیماری‌ها حاصل بازداشت اولش بود».

مجید اسدی ساعت ۱۰ شب ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ در منزل خانواده خود در کرج توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی به دو اتهام « تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه نظام» محاکمه شد و در نهایت بابت اتهام اول به یک سال زندان و بابت اتهام دوم به پنج سال زندان و دو سال تبعید به برازجان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

مجید اسدی که فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی است و عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد را در کارنامه خود دارد، بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ نیز مدت ۴ سال را در زندان سپری کرده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)