جلسه بازپرسی محمد حسین سپهری، معلم اهل مشهد طی روز جاری در دادسرای عمومی و انقلاب این شهر برگزار شد. وی در تاریخ ۲۸ اردیبهشت طی ابلاغیه ای الکترونیکی به شعبه ۹۰۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد احضار شده بود.

به گزرش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ خردادماه ۱۳۹۸، جلسه بازپرسی محمدحسین سپهری در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برگزار شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای سپهری امروز پیرو ابلاغیه صادره به شعبه ۹۰۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مراجعه کرد. در این جلسه که به مدت ۴ ساعت به ریاست بازپرس علی سلیمانی مارشگ برگزار شد اتهامات “تشویش اذهان عمومی، توهین به رهبری، ارتباط با یک از گروه‌های مخالف نظام، تحریک فرهنگیان برای شرکت در تجمعات غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام در فضای مجازی” علیه آقای سپهری مطرح شد، اما ایشان هیچ کدام از این اتهامات را نپذیرفتند.”

گفتنی است که ادامه جلسه بازپرسی محمدحسین سپهری به روز شنبه مورخ ۴ خردادماه در محل همان شعبه موکول شد.

آقای سپهری روز شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی جهت “ادای توضیح” به این شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد احضار شده بود. در این ابلاغیه ذکر شده بود که وی باید ظرف پنج روز پس از درج احضاریه در سامانه در محل دادسرا حاضر شود، در غیر این صورت بازداشت خواهد شد.

محمدحسین سپهری در اسفندماه سال گذشته با دریافت حکمی از طرف هیئت بدوی تخلفات اداری آموزش و پرورش خراسان رضوی به ۶ ماه انفصال از خدمت محکوم شده بود. اتهامات مطروحه علیه این معلم مشهدی “حضور در تحصن‌های غیرقانونی، ترک خدمت در خلال ساعات موظف اداری و توهین به رهبری” عنوان شده بود.

وی همچنین در تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه طی ابلاغیه‌ای مطلع شده بود که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و باید ظرف مدت ۱۰ روز دفاعیه کتبی خود را به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مشهد ارسال کند.

لازم به ذکر است که محمد حسین سپهری در دبیرستان‌های شهر مشهد درس فیزیک تدریس می‌کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)