نامه اعتراضی اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا

۷ مه ۲۰۱۹
به آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران

موضوع: آزادی فوری و بی قید و شرط فعالین بازداشت شده در ایران

آقای محترم،
به نمایندگی از اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا (کیوپی) نگرانی عمیق خودمان را از دستگیری خشونت آمیز ده ها عضو سندیکای کارگران شرکت واحد و گروههای دانشجویی را در حین مراسم روز جهانی کارگر اعلام می داریم. خشنودیم که بخشی از بازداشت شدگان تا امروز آزاد گشته اند. با این وجود، هنوز تعدادی از این فعالان در بند هستند که در میان آنها نام دو تن از اعضای شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی، حسن سعیدی و سید رسول طالب مقدم، به چشم می خورد. ما در کنار جنبش بین المللی کارگران و مدافعان حقوق کارگری خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط این فعالان هستیم.
در روز جهانی کارگر، مراسمی در مقابل مجلس در تهران، بنا بر فراخوان سندیکای واحد که مورد حمایت دیگر تشکلات مستقل کارگری و دانشجویی قرار گرفته بود، برگزار گردید که در آن حضور سهمگین نیروهای پلیس و لباس شخصی برجسته بود. تنها اندکی پس از آغاز مراسم، نیروهای امنیتی و انتظامی به شرکت کنندگان حمله ور شدند و ده ها نفر را با خشونت فراوان دستگیر کردند. بنا بر گزارش ها بیش از بیست نفر بلافاصله دستگیر شدند.
ما صدای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را بازتاب می دهیم، و این برخورد قهرآمیز را به شدت محکوم می کنیم، و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمام بازداشت شدگان هستیم. این حق مسلم کارگران است که در روز جهانی کارگر، و همینطور در رویدادهای دیگر، صدای خود را به گوش عموم برسانند.
حق تشکل یابی و آزادی بیان و تجمع در زمره ی حقوق پذیرفته شده در سطح بین المللی هستند. سرکوب مستمر کارگران در ایران و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد باید فوراً خاتمه یابد.

با احترام،
مارک هنکوک، رئیس کشوری
چارلز فلوری، دبیر و خانه دار کشوری

ترجمه و باز انتشار از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)