© Getty Images

لایحه برابری اقلیت‌های جنسی در کمیته قضایی پارلمان آمریکا پذیرفته شد. این لایحه محدوده وسیعی از تبعیض براساس گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی را ممنوع می‌کند. لایحه برابری برای اجرایی شدن باید به رای گذاشته شده و موفق به کسب آرای اکثریت شود.

لایحه برابری به دنبال اصلاح سند حقوق مدنی سال ۱۹۶۴ است تا گرایش جنسی و هویت جنسیتی به ویژگی‌هایی که افراد بر اساس آن نباید مورد تبعیض واقع شوند، اضافه گردد. در صورت به توصیب رسیدن این لایحه، تبعیض در زمینه اشتغال، تهیه مسکن، اماکن عمومی و… ممنوع خواهد شد. بنا به اظهارات مارا کایزلینگ، مدیر اجرایی مرکز ملی برابری برای ترنسجندرها، این لایحه با ۲۲ رای مثبت برابر ۱۰ رای منفی در کمیسیون پذیرفته شده است. تمامی نمایندگان دموکرات رای مثبت و تمامی جمهوری‌خواهان رای منفی داده‌اند.

این سومین بار است که حزب دموکرات در تلاش برای به تصویب رساندن لایحه برابری است. در دو تلاش پیشین لایحه در کمیسیون قضایی نیز موفق به کسب آرا نشده بود. رئیس کمیسیون در آغاز جلسه، این لایحه را فرصتی برای ممنوعیت هرگونه تبعیض درسطح فدرال در ایالات متحده دانسته است. فعالین برابری‌خواه تصویب این لایحه در کمیسیون را یک تصمیم تاریخی نامیده‌اند. بنا به نظرسنجی‌های صورت گرفته ۷۰ درصد از آمریکایی‌ها حامی تصویب لایحه برابری هستند. در حال حاضر ۲۰ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا تبعیض براساس گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی را ممنوع کرده‌اند و یک ایالت تنها تبعیض براساس گرایش جنسی را ممنوع کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)