پلیس مالزی در حال تحقیق بر روی فعال حقوق ال جی بی تی، نرمان عفیفی است. این فعال مدنی ماه گذشته در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارشی درباره وضعیت اقلیت‌های جنسی در مالزی داده بود که همین امر موجب خشم پلیس این کشور شده است.

جمعه گذشته برای سوال و جواب در همین زمینه به اداره پلیس فراخوانده شد و او در بیانیه‌ای که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده، نوشته است که به عنوان یک فعال حقوق بشر مقابل آزار و ارعاب سر خم نخواهد کرد.

عفیفی به دلیل نامی که بر برنامه‌ی درمان‌های اصلاحی دولت نهاده، تحت فشار قرار دارد. او این برنامه را “خشونت مورد حمایت دولت” نام نهاده است.

عدم تحمل جامعه ال جی بی تی در یک سال اخیر در مالزی افزایش یافته است. نومان عفیفی نیز تابستان گذشته شغل خود را در بخش خبری وزارت ورزش و جوانان به دلیل تهدید و آزارهایی که دریافت می‌کرد، از دست داد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com