پژوهش‌ها نشان می‌دهد که قانونی شدن ازدواج میان همجنس‌ها ارتباط مستقیمی با افزایش پذیرش همجنسخواهان دارد. این تحقیق که توسط دانشگاه مک‌گیل انجام شده است، میزان تبعیض نسبت به همجنسگرایان زن و مرد را پس از قانونی شدن ازدواج همجنس‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا سنجیده است.
ماساچوست نخستین ایالتی بود که ازدواج همجنس‌ها را در سال ۲۰۰۴ قانونی کرد. پس از آن ۳۴ ایالت دیگر به ماساچوست پیوسته و قانون ازدواج زوج‌های همجنس را به تصویب رساندند. بعدها دادگاه عالی ایالات متحده این ازدواج را به شکل رسمی در سال ۲۰۱۵ به طور فدرال قانونی کرد.
پژوهش اخیر نگرش میلیون‌ها آمریکایی بالای ۱۲ سال را بررسی کرده است. یافته‌های این تحقیق که دوشنبه‌ی گذشته منتشر شده است، نشان می‌دهد که روند کاهش تبعیض و نظرات منفی نسبت به همجنسگرایان در ایالت‌هایی که خودشان ازدواج همجنس‌ها را قانونی کرده بودند دو برابر سایرین است.
اریک همن، استاد روانشناس در مک‌گیل معتقد است نتایج تحقیق مبین این ایده است که قانونگذاری بر روی نگرش مردم نسبت به امور عمیقا فرهنگی و بدون ارتباط به سیاست نیز تاثیرگذار است.
یافته‌های پژوهشی دیگر در سال ۲۰۱۷ حاکی از آن بود که ۶۳ درصد از مردم در این سال موافق با قانونی شدن ازدواج همجنس‌ها بودند این رقم در سال ۲۰۰۱ تنها ۳۵ درصد بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)