روشن است که سران و گردانندگان رژیم ولایت فقیه در برابر این وضعیت بحرانی سیر قهقرایی و رو به زوال روندهٔ وضعیت معیشت مردم،‌ کاملاً فلج شده‌اند. آنان نه خواست عملی کردن اقدام‌هایی ضروری برای حل مشکلات را دارند و نه توان آن را. سران رژیم برای فرار از خشم مردم و فرو نشاندن فریادهای اعتراض‌های مردم، از سر استیصال انواع و اقسام راه‌حل‌های بی‌اثر و گاه مضحک را به‌کار گرفته‌اند…./

*****

ساختارِ حاکمیتِ فعلی چیست؟ حاکمان نماینده کدام گروه‌های اجتماعی اند؟ چرا پس از پیروزی انقلاب بهمن ۵۷، در کشور ما و سرنگونی رژیم ستم شاهی، این نیروها توانستند در مسند قدرت باقی بمانند که حتی عرضهٔ مدیریت یک حادثه طبیعی را ندارند؟ روشن است که سران و گردانندگان رژیم ولایت فقیه در برابر این وضعیت بحرانی سیر قهقرایی و رو به زوال روندهٔ وضعیت معیشت مردم،‌ کاملاً فلج شده‌اند. آنان نه خواست عملی کردن اقدام‌هایی ضروری برای حل مشکلات را دارند و نه توان آن را. سران رژیم برای فرار از خشم مردم و فرو نشاندن فریادهای اعتراض‌های مردم، از سر استیصال انواع و اقسام راه‌حل‌های بی‌اثر و گاه مضحک را به‌کار گرفته‌اند….

گویی غمت دریای بی پایان است!
گویی همزاد درد و رنجی!
وبی تدبیری بر سرنوشتت چیره گشته، آهنگ نابودیت را کرده است!
هنوز درد زلزله‌هایت التیام نیافته، در آستانه ی سال نو دامانت گرفتار سیل ویرانگر شد و در بحبوحه ی این همه مشکلات کمرشکن اقتصادی، اجتماعی و…، کوهی از محنت بر دوشت سنگینی می کند. اما حتم داریم این مشکلات قامت سرو مانند و سربه فلک کشیده‌ات را نمی‌تواند بشکند!

در همه جای دنیا بحران روی می‌دهد اما متاسفانه در کشور ما بحران بی‌تدبیری، بی‌تعهدی و ناکارآمدی همواره بربار مشکلات افزوده است!
متاسفانه گوش هیچ مسئولی هم بدهکار نیست. همه مشکلات را پاس داده، به جای چاره اندیشی گویا ￷”بگم بگم” به یک فلسفه مدیریتی هنگام بازخواست بدل گشته است.
و یا بعضا به جای حل مسئله به پاک کردن صورت مسئله و توجیه آن بسنده شده و با فرافکنی مشکلات به عوامل دیگر نسبت داده شده است.
به جای خردورزی و درایت، به روش‌های غیرمعمول که دل هر انسان آزاده و اندیشمندی را می‌آزارد توسل جسته و صحنه‌هایی دراماتیک خلق شده است!

مسئولین بدانند مردم می‌فهمند￷!
نهادهای مدنی در تمام کشورها کمک حال دولت ها بوده و هستند ￵که در آنجا از این موهبت و فرصت‌های مردمی و با ارزش کمک ￵می‌گیرند.
اعتراضات و خواسته‌های مردم به حق است چون دیده می‌شود در جای‌جای این کره‌ی خاکی چه روی می‌دهد و چگونه با بحران‌ها و مصائب برخورد می‌شود‌.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن تشکر و قدردانی از کلیه نیروهای خدوم و امدادرسان و ابراز همدردی با آسیب دیدگان و عرض تسلیت به بازماندگان قربانیان این مصیبت جانکاه در استانهای گلستان، لرستان، اهواز و…، پیامدهای ناگوار این بحران‌ها را ناشی از بی برنامه‌گی و بی‌مدیریتی مسئولان نالایق و ناکارآمد می‌داند که آثار فاجعه بار این بی‌مدیریتی و بی‌برنامه‌گی در اجرای امور جاری مملکت و خصوصا بلایای طبیعی چون زلزله‌ی سال گذشته و سیل‌های اخیر، سال‌ها بر جثه‌ی مام میهن ماندگار خواهد بود.
این شورا آمادگی خود را جهت هرگونه کمک و اقدامی اعلام داشته، از دست اندرکاران می‌خواهد هرچه زودتر اقدامهای اساسی را جهت حل مشکلات و آسیب‌های وارده به مردم سیل زده در جای‌جای این میهن عزیز به انجام رسانده، گام‌های عملی لازم را بردارند. باشد این دردها و رنج‌ها هرچه زودتر التیام یابند.

همچنین از ملت فهیم و سخاوتمند ایران نیز طلب کمک و یاری بسان گذشته دارد، از مردم شریف و سربلند ایران می خواهد هرجا که هستند دست یاری و دادخواهی مردم مصیبت دیده را فشرده، از هیچ کمکی دریغ نورزند و در اعطای کمک‌های بشردوستانه، دانش‌آموزان آسیب دیده و مدارس و مراکز آموزشی را در اولویت قرار دهند.

بنی آدم اعضای یک پیکرند
که در آفرینش زیک گوهرند.

شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای‌ صنفی‌ فرهنگیان‌ ایران
۱۶ فروردین ۱۳۹۸

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)