روشن است که سران و گردانندگان رژیم ولایت فقیه در برابر این وضعیت بحرانی سیر قهقرایی و رو به زوال روندهٔ وضعیت معیشت مردم،‌ کاملاً فلج شده‌اند. آنان نه خواست عملی کردن اقدام‌هایی ضروری برای حل مشکلات را دارند و نه توان آن را. سران رژیم برای فرار از خشم مردم و فرو نشاندن فریادهای اعتراض‌های مردم، از سر استیصال انواع و اقسام راه‌حل‌های بی‌اثر و گاه مضحک را به‌کار گرفته‌اند…./

*****

ساختارِ حاکمیتِ فعلی چیست؟ حاکمان نماینده کدام گروه‌های اجتماعی اند؟ چرا پس از پیروزی انقلاب بهمن ۵۷، در کشور ما و سرنگونی رژیم ستم شاهی، این نیروها توانستند در مسند قدرت باقی بمانند که حتی عرضهٔ مدیریت یک حادثه طبیعی را ندارند؟ روشن است که سران و گردانندگان رژیم ولایت فقیه در برابر این وضعیت بحرانی سیر قهقرایی و رو به زوال روندهٔ وضعیت معیشت مردم،‌ کاملاً فلج شده‌اند. آنان نه خواست عملی کردن اقدام‌هایی ضروری برای حل مشکلات را دارند و نه توان آن را. سران رژیم برای فرار از خشم مردم و فرو نشاندن فریادهای اعتراض‌های مردم، از سر استیصال انواع و اقسام راه‌حل‌های بی‌اثر و گاه مضحک را به‌کار گرفته‌اند….

گویی غمت دریای بی پایان است!
گویی همزاد درد و رنجی!
وبی تدبیری بر سرنوشتت چیره گشته، آهنگ نابودیت را کرده است!
هنوز درد زلزله‌هایت التیام نیافته، در آستانه ی سال نو دامانت گرفتار سیل ویرانگر شد و در بحبوحه ی این همه مشکلات کمرشکن اقتصادی، اجتماعی و…، کوهی از محنت بر دوشت سنگینی می کند. اما حتم داریم این مشکلات قامت سرو مانند و سربه فلک کشیده‌ات را نمی‌تواند بشکند!

در همه جای دنیا بحران روی می‌دهد اما متاسفانه در کشور ما بحران بی‌تدبیری، بی‌تعهدی و ناکارآمدی همواره بربار مشکلات افزوده است!
متاسفانه گوش هیچ مسئولی هم بدهکار نیست. همه مشکلات را پاس داده، به جای چاره اندیشی گویا ￷”بگم بگم” به یک فلسفه مدیریتی هنگام بازخواست بدل گشته است.
و یا بعضا به جای حل مسئله به پاک کردن صورت مسئله و توجیه آن بسنده شده و با فرافکنی مشکلات به عوامل دیگر نسبت داده شده است.
به جای خردورزی و درایت، به روش‌های غیرمعمول که دل هر انسان آزاده و اندیشمندی را می‌آزارد توسل جسته و صحنه‌هایی دراماتیک خلق شده است!

مسئولین بدانند مردم می‌فهمند￷!
نهادهای مدنی در تمام کشورها کمک حال دولت ها بوده و هستند ￵که در آنجا از این موهبت و فرصت‌های مردمی و با ارزش کمک ￵می‌گیرند.
اعتراضات و خواسته‌های مردم به حق است چون دیده می‌شود در جای‌جای این کره‌ی خاکی چه روی می‌دهد و چگونه با بحران‌ها و مصائب برخورد می‌شود‌.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن تشکر و قدردانی از کلیه نیروهای خدوم و امدادرسان و ابراز همدردی با آسیب دیدگان و عرض تسلیت به بازماندگان قربانیان این مصیبت جانکاه در استانهای گلستان، لرستان، اهواز و…، پیامدهای ناگوار این بحران‌ها را ناشی از بی برنامه‌گی و بی‌مدیریتی مسئولان نالایق و ناکارآمد می‌داند که آثار فاجعه بار این بی‌مدیریتی و بی‌برنامه‌گی در اجرای امور جاری مملکت و خصوصا بلایای طبیعی چون زلزله‌ی سال گذشته و سیل‌های اخیر، سال‌ها بر جثه‌ی مام میهن ماندگار خواهد بود.
این شورا آمادگی خود را جهت هرگونه کمک و اقدامی اعلام داشته، از دست اندرکاران می‌خواهد هرچه زودتر اقدامهای اساسی را جهت حل مشکلات و آسیب‌های وارده به مردم سیل زده در جای‌جای این میهن عزیز به انجام رسانده، گام‌های عملی لازم را بردارند. باشد این دردها و رنج‌ها هرچه زودتر التیام یابند.

همچنین از ملت فهیم و سخاوتمند ایران نیز طلب کمک و یاری بسان گذشته دارد، از مردم شریف و سربلند ایران می خواهد هرجا که هستند دست یاری و دادخواهی مردم مصیبت دیده را فشرده، از هیچ کمکی دریغ نورزند و در اعطای کمک‌های بشردوستانه، دانش‌آموزان آسیب دیده و مدارس و مراکز آموزشی را در اولویت قرار دهند.

بنی آدم اعضای یک پیکرند
که در آفرینش زیک گوهرند.

شورای‌ هماهنگی‌ تشکلهای‌ صنفی‌ فرهنگیان‌ ایران
۱۶ فروردین ۱۳۹۸

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com