تولسی گابارد، در یک برنامه تلویزیونی توضیح داد که چرا دیگر یک فعال ضدحقوق همجنسگرایان  نیست. او در مصاحبه با سی‌ان‌ان می‌گوید: « من در یک خانواده محافظه‌کار بزرگ شدم، پدرم کاتولیک و در آن زمان از مخالفان سرسخت ازدواج همجنسگرایان در هاوایی بود. من خیلی جوان بودم، اما این ارزش‌ها و باورهایی بود که با آنها بزرگ شده بودم.»

گابارد در حدود سالهای ۲۰۰۰ در سازمان پدرش که یک سازمان ضد همجنسگرایان بود کار می‌کرد، سازمانی که مدافع درمان‌های اصلاحی و مخالف حق ازدواج همجنس‌ها بود. او در این برنامه بابت این فعالیت‌ها عذرخواهی کرده و از موقعیت قبلی خود ابراز پشیمانی کرد.

گابارد به دنبال نام نویسی برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ در حزب دموکرات است و سابقه‌‌اش در تحت بررسی‌های موشکافانه قرار دارد. او در این مصاحبه مدعی شده است که هیچگاه شخصا از درمان‌های اصلاحی حمایت نمی‌کرده است و حتی تا چند سال گذشته از وجود چنین درمان‌‌هایی اطلاع نداشته است.

وی دلیل این تغییر در نگرش خود را اعزام به خاورمیانه عنوان کرده است. «من در آنجا شخصا شاهد تاثیر منفی دخالت دولت به عنوان حاکم اخلاقی برای مردم بودم. دیکته کردن درباره شخصی‌ترین امور مردم که چگونه باید زندگی کنند.»

گابارد همچنین افزود که در این مدت در کنار همجنسگرایان زن و مرد و ترنس‌ها خدمت کرده  و با آنها دوستان خوبی شده است و حالا در اعماق وجودش می‌داند که حاضر است جانش را برای آنها بدهد و می‌داند که آنها نیز چنین خواهند کرد.

« نژاد، مذهب یا گرایش جنسی چیزهایی بودند که اهمیتی نداشتند چرا که ما بر هدف خود از خدمت تمرکز داشتیم.»

او می‌گوید اگر به سابقه من در کنگره در شش سال گذشته نگاه کنید خواهید دید که از مدافعان برابری حقوق جامعه LGBT بوده‌ام، چیزی که از اعماق قلبم بوده و نمایانگر تعهد من به مبارزه برای برابری است.

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)