ماف نیوز: صابر شیخ عبدالله فعال دانشجویی سابق دانشگاه علامه طباطبایی تهران که سال گذشته به همراه دیاکو رسول‌زاده مجددا در شعبه‌ی یکم دادگاه انقلاب ارومیه محاکمه و بار دیگر به اعدام محکوم شده بودند، وارد ششمین سال حبس خود شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، “صابر شیخ عبدالله” در حالی وارد ششمین سال از حبس خود می‌شود که همچنان در خطر اجرای حکم اعدام در زندان به سر می‌برد.

صابر شیخ عبدالله

تلگرام ماف نیوز
دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، اولین بار سال ٩۴، صابر شیخ عبدالله، دیاکو رسول‌زاده و حسین عثمانی را به اتهام “بمب‌گذاری در رژه‌ی نیروهای مسلح در مهاباد” و “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به اعدام محکوم کرده بود.

صابر شیخ عبدالله فرزند مصطفی در روز ۲۳ اسفندماه سال ٩٢ و “حسین عثمانی” و “دیاکو رسول‌زاده” اوایل اسفند همان سال توسط نیروهای لباس شخصی اداره‌ی اطلاعات مهاباد بازداشت شدند.

وزارت اطلاعات در اردیبهشت‌ماه سال ٩٣، آنها را به دست داشتن در انفجار شهریورماه سال ٨٩ در مهاباد و “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” (حزب کومله کردستان ایران) متهم کرده بود. این در حالی بود که انور محمدی عضو دفتر سیاسی حزب کومله کردستان ایران اعلام کرده بود: “ما هیچوقت به کشتار مردم مدنی پناه نبردیم و هر اقدامی در این زمینه را محکوم می‌کنیم.”

به گفته‌ی نزدیکان آنها، این سه شهروند مهابادی، طی مدت بازداشت در زندان مرکزی ارومیه و بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان نگهداری شده و برای اعترافات تلویزیونی تحت شکنجه‌های جسمی و روحی قرار گرفته‌اند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com