ماف نیوز: دستکم یک تن از سه زندانی که در زندان ارومیه از بابت اتهام “قتل” جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند، اعدام شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، سحرگاه دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷، دست کم یک زندانی به نام “ناجی عمرزاده” فرزند عمر از اهالی روستای کینسی از توابع صومای برادوست ارومیه در زندان مرکزی این شهر اعدام شد.


تلگرام ماف نیوز
ناجی عمرزاده به همراه دو زندانی دیگر به نامهای “خلیل صالحی” و “حسین ابراهیمی”هر سه نفر از بند ۳-۴ صبح روز یکشنبه ۱۹ اسفندماه جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده بودند.

هرانا پیش از این نوشته بود که حسین ابراهیمی (رحیمی) از اهالی بوکان از حدود ۱۰ سال پیش، ناجی (نادی) عمرزاده از حدود ۱۰ سال پیش و خلیل صالحی از حدود ۹ سال پیش به اتهام “قتل” در زندان به سر می‌برند.

گفته می‌شود احتمال دارد بر تعداد منتقل شدگان افزوده شود.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com