بریتانیا نخستین زندان مخصوص ترنسجندرها را تاسیس می‌کند. بنا به گفته وزیر عدالت این کشور، این زندان هفته جاری بازگشایی خواهد شد. این واحد جدید در جنوب لندن بوده و مختص به افرادی است که به شکل زیست شناختی مرد متولد شده اما جنسیت خود را زن تعریف می‌کنند. بنا به اظهارات مقامات رسمی، سه زندانی‌ ترنسجندر که که گواهی تشخیص جنسیت دارند به زندان زنان دانویو در ساتون فرستاده نخواهند شد.

وزیر دادگستری در همین باره اظهار داشته است که امنیت زندانی‌ها بزرگترین نگرانی ما بوده است. این تصمیم پس از حادثه‌ای که چندی پیش اتفاق افتاد، گرفته شده است. کارن وایت، زندانی ترنس زن در هنگام بازداشت، دو زن دیگر را مورد آزار جنسی قرار داده بود. قاضی، وایت را درنده خطاب کرده و او را برای زنان و کودکان خطرناک توصیف کرده است. وایت به دلیل آزار جنسی به حبس ابد محکوم شده.

کارن وایت

سخنگوی وزارت دادگستری موضوع مجرمان ترنسجندر را مسئله‌ای بسیار حساس بیان کرده است و معتقد است که دقیقا به همین دلیل در پی ایجاد یک زندان مختص به آنان هستند.

اخیرا مورد کارن وایت تبدیل به یک موضوع جنجالی شده بود. دادگاه مرتبط با پرونده‌ی وی، او را فردی توصیف کرده که از وضعیت ترنسجندرها استفاده کرده تا خود را به زنان آسیب‌پذیر نزدیک کند.

به هر شکل، محاسبه‌ی تعداد زندانیان ترنسجندر مشکل و همواره متغیر است. اما بنا به آخرین گزارش بی بی سی، تعداد زندانیان ترنسجندر در اسکاتلند ۱۷ و در انگلستان ۱۲۵ نفر و برای ایرلند شمالی نامشخص است.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com